Napsal 19. června 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Sabina Slovaková: Pokud udržíme tempo, budeme na hřišti lítat

První zápasové zkušenosti sbíral A-tým žen na přípravě ve Znojmě, kde odehrál dva těžké duely. O nich mluvila hráčka Sabina Slováková, která zmínila i situaci v družstvu a dojmy z tréninků.

Sabina Slovaková: Pokud udržíme tempo, budeme na hřišti lítat

Minulý víkend jste odehrály přípravu ve Znojmě. Kde jsi viděla vaše silné stránky?
Náš tým se teprve herně poznává a možností ke hře jsme měli opravdu málo. Nemůžu říct, co je zatím naše silná herní stránka, ale skvělý kolektiv a pozitivní nálada v družstvu nám určitě nechybí. Řada holek navíc letos maturovala, ale i přesto chodí na tréninky usměvavé a ochotné na sobě makat. Takže naším prvním silným aspektem je skvělá parta holek.

Jak hodnotíš výkony, jež jste v obou utkáních podaly?
Do Znojma jsme jely zabojovat. Trošku nás mrzí první zápas, kde se nám nepodařilo prolomit soupeřovu obranu. Nicméně si myslím, že první třetinu jsme se držely pěkně, jen nám ke konci již docházely síly, na kterých teď poctivě pracujeme v rámci letní přípravy. Druhé utkání se pro nás vyvíjelo mnohem lépe. Peťa (Prouzová, pozn. red.) lehce proházela sestavu a bojovnost nám přinesla pár vstřelených branek.

Jak to zatím jde právě v letní přípravě?
Pokud udržíme současné tempo a náročnost jednotlivých tréninků, budeme na hřišti lítat. (smích)

Co říkáš na Hattrick jako organizaci?
Je to pro mě úplně nové prostředí, které teprve poznávám. Ale těším se na všechny zážitky, jež díky Hattricku s týmem zažijeme.

Překvapilo tě něco na klubu?
Myslím, že právě ta pozitivní nálada a přátelská atmosféra, která na mě v celém Hattricku působí již od prvního dne, co jsem vstoupila do haly a zúčastnila se prvního tréninku pod vedením Petry Prouzové.

Jaké to je připravovat se pod takovou osobností, jakou je Petra Prouzová?
Peťa na nás všechny přenáší odhodlanost, motivaci na sobě pracovat a velké cíle, které s ženským týmem má. Peťa ví, že s námi musí odvést ještě hodně práce. Každá hráčka přišla z jiných směrů a první krok byl vytvořit kolektiv, jenž se navzájem podporuje. A to se určitě podařilo. Nejvíce se těším na vedení Peti, které bude následovat po skončení letní přípravy, kdy se vrátíme zpět na hřiště a budeme tvořit silný celek. #holkyhattricku!