Napsal 9. listopad 2018 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Brňany otestují Budějovice. Ve hře je domácí neporazitelnost

Hattrick se připravuje na zápas s nováčkem soutěže. V rámci 12. kola první ligy mužů přijede v neděli do Maloměřic tým Českých Budějovic. Ten zatím nemá vůbec špatné výsledky.

Brňany otestují Budějovice. Ve hře je domácí neporazitelnost

Na straně Brňanů je fakt, že Hattrick kraluje celé tabulce. Mužstvo z jižní Moravy prohrálo z 11 utkání pouze jediné, a to navíc ještě až po prodloužení. Zbytek duelů dopadl výsledkově přesně podle představ svěřenců Marka Fialy. Posledně si Hattrick poradil ve vzájemném střetnutí Chomutovem, jenž rozdrtil na jeho půdě 12:6.

Štírům momentální výsledky stačí na sedmé místo soutěže. Jihočeši aktuálně těží ze dvou vítězství v řadě, díky nimž přeskočili o tři body Kanonýry Kladno. V minulém kole České Budějovice přitom vyzrály na tak silného protivníka, jako je Florbal Ústí.

Pro oba týmy půjde o první společný duel v druhé nejvyšší lize. Českobudějovičtí hráči totiž hrají premiérovou sezónu na této úrovni.

Blížící se zápas bude pro Hattrick hodně důležitý. Pokud by bral plný počet bodů, mohl by opět o něco posílit své postavení lídra. To představuje možnost ještě více odskočit druhým Black Angels, na něž mají Brňané za nynější situace náskok tří bodů. Ani Budějovice však nechtějí zůstat pozadu, protože v případě úspěchu se mohou posunout až na pátou pozici.

Statistikám Hattricku nadále bezkonkurenčně vládne Luděk Ondráček. Zkušený matador přidal k 22 gólům 23 asistencí a je v tomto ohledu nejlepší nejen v Brně, ale i v celé první lize. Až deset bodů za ním se objevuje David Coufal (22+13), jehož s velkým odstupem následuje Matěj Hronek (8+7).

Na straně protivníka je bodově nejproduktivnější Lukáš Malý. Ten nastřádal v dosud odehraných utkáních deset tref a sedm nahrávek. Většinu výher vychytal Štírům gólman Josef Macek (pět vítězství).

Povede se Hattricku úspěchem z tohoto zápasu prodloužit neporazitelnost na domácím hřišti? Vzájemné střetnutí se koná v neděli od 17 hodin v SH Maloměřice.