Napsal 15. června 2021 Tadeáš Mima v rubrice Reportáže

Ženy začaly svoji historii na turnaji ve Znojmě

Vůbec první zápasy svojí historie mají za sebou ženy Hattricku Brno. O víkendu nastoupily na přípravném turnaji ve Znojmě, kde vyzvaly domácí tým a v bitvě o třetí místo extraligové Židenice. Jak se jim nakonec dařilo?

Ženy začaly svoji historii na turnaji ve Znojmě

Do turnaje zasáhla čtyři jihomoravská družstva, která byla nasazena rovnou do semifinále. Úplně prvním duelem v dějinách žen Hattricku se tak stal duel s domácím Znojmem. Brňanky však na soupeřky nestačily a podlehly 0:7. V bitvě o třetí místo potom narazily na extraligové Židenice, s nimiž dlouho držely krok a padly 3:6. Účinkování týmu jste mohli sledovat online pomocí liveblogu ZDE.

„Do turnaje jsme šly bez jakékoliv herní přípravy. Celkově bych řekla, že hra měla vzestupný trend a v posledních dvou třetinách turnaje byly hezké momenty,“ uvedla trenérka žen Petra Prouzová. Kromě toho viděla třeba to, že bude potřeba zapracovat na kondici a určitých herních věcech.

„Těsně před turnajem nám vinou zranění a nemocí vypadly tři hráčky. Jely jsme tak do Znojma v neúplné sestavě a zhruba ještě pět šest hráček by mělo do kádru přijít,“ popsala Prouzová. Proto do hry naskočila i samotná trenérka Hattricku. „Zápas se Židenicemi byl pro mě do určité míry specifický. Řekla bych, že někdo to bral prestižněji, než bylo žádoucí, ale mám ráda, když jsou emoce,“ dodala.

Turnaj nabídl i důležitý statistický milník. Historicky první střelkyní žen Hattricku se stala Nicola Heralová, jež snižovala manko v boji o bronz. Přestože její trefa k obratu v turnaji nestačila, speciální místo v bodování jí už zůstane.

„Na to, že jsme s holkami hrály teprve podruhé, tak si myslím, že dobré. Ale ještě nám chybí kondice. Naše soupeřky byly sehrané a měly naběháno, což ještě musíme dohnat,“ zhodnotila florbalistka Hattricku Zuzana Wilczek.

Ženy budou následující měsíc pokračovat v kondiční přípravě. Postupně naváže trénování v hale a další přípravná utkání. „Hráčky si potvrdily, že kdo bere letní přípravu poctivě, nemá na hřišti problém,“ uzavřela Prouzová. Kompletní reportáž a rozhovory sledujte ve videu níže.