Napsal 5. června 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Historická premiéra: ženy pojedou na přípravný turnaj

Vůbec první zápasy v historii čekají tým žen. Hattrick se příští víkend vydá do Znojma, kde na miniturnaji poměří síly s extraligovými soupeři. Pozná tak své silné stránky i věci, na nichž bude chtít zapracovat.

Historická premiéra: ženy pojedou na přípravný turnaj

Na turnaji dále budou florbalistky Židenic, Bulldogs a domácího Znojma. Pro Hattrick tak půjde o slušnou prověrku a možnost poznat, jak na tom hráčky jsou. „Turnaj či spíše přípravná utkání budou pro náš nově tvořící se tým hlavně odrazovým můstkem. Zrcadlem toho, kde jsme momentálně my a kde konkurence,“ přemítala trenérka Petra Prouzová.

Příležitost jít na hřiště bude o to prestižnější, že družstvo téměř žádné florbalové tréninky zatím nemělo. „V tomto smyslu je tým tak trochu nepopsaný list a bude zajímavé sledovat, jak se hráčky se situací vypořádají. Hlavně nakolik jsou schopné přenést si nové poznatky přímo do hry,“ podotkla Prouzová. Právě to obvykle bývá dlouhodobější záležitost, ale ty nejlepší umí reagovat velmi pružně.

Trenérka vidí v přípravných duelech především cenné zkušenosti. „Máme skvělou šanci porovnat se s extraligovými celky, abychom viděly, jak dlouhá cesta nás může případně čekat,“ doplnila. Akce se koná v sobotu 12. června ve znojemské hale.