Napsal 7. listopad 2018 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 3.–4. listopadu 2018

Jak vypadaly výsledky mládeže během uplynulého víkendu? Souhrn jednotlivých kategorií představuje, jak se Hattricku dařilo mezi dorostenci až po přípravku.

Mladé naděje Hattricku: 3.–4. listopadu 2018

Dorostenci A

Hlavní tým dorostenců odehrál další dvě soutěžní utkání. „Vítkovice v prvním zápase byly ve všech aspektech hry lepší. Po zásluze nás tak vyprovodily vysokým rozdílem,“ reálně zhodnotil trenér Lukáš Jalový. Druhé střetnutí s Olomoucí už však bylo o poznání vyrovnanější. „Zlepšila se i naše hra. Díky bojovnému výkonu a větší efektivitě střel jsme se stali tím šťastnějším týmem,“ pochvaloval si Jalový výsledek 9:6.

„Náš výkon je přesným odrazem tréninkové docházky a nasazení. Pokud se toto nezlepší, bude mezi námi a top družstvy stále propastnější rozdíl,“ upozornil kouč dorostenců. To, že je v kádru pár šikovných individualit, ještě samo o sobě nestačí. „Doufám tedy, že nás tento fakt probudí, začneme chodit na tréninky ve větším počtu a budeme pracovat na sto procent,“ dodal.

Dorostenci B

Zápasové tempo čekalo i na druhý celek dorostenecké kategorie. „Bulldogs B od začátku nastoupili tvrdě a aktivně. Fyzicky i individuálně měly oba týmy přibližně vyrovnané hráče,“ popisoval trenér Hattricku Michal Havelka. Oba soupeři se střídali v pasážích, kdy byli lepší v útoku. To nabídlo spoustu šancí. „I přes skvělý výkon gólmana Táborského byli Bulldogs v koncovce úspěšnější,“ řekl k finálnímu výsledku.

„Se Slavkovem nás čekal duel, v němž jsme na tom byli lépe. Převládaly momenty, během kterých jsme protivníka přehrávali,“ pokračoval Havelka v komentáři. Přitom neopomněl ani skvěle chytajícího gólmana Buršíka.

Výkon Hattricku přinesl v obou zápasech kvalitní ofenzivu. „Oba souboje se hrály ve vysokém tempu a nasazení. Zvláště pak duel s buldoky, kdy rozhodly až inkasované góly při naší závěrečné hře v šesti,“ uzavřel Havelka ohlédnutí za turnajem.

Starší žáci A

Výběr starších žáků otevřel víkendové dvojkolo proti Bulldogs. „Jejich hra byla zpočátku méně aktivní a bez napadání. Postupem času (a nejspíš i díky našemu vedení) začal protivník více pressovat,“ zmínil vývoj kouč Michal Havelka. Komplexně však působil přesvědčivěji Hattrick, což se později ukázalo ve všech aspektech hry.

Druhým protivníkem se stalo Znojmo. To těžilo z organizovaného a systémového výkonu. „Individuálně jsme ale byli na podobné úrovni. První část jsme působili vyrovnaně, v druhé půli nás ovšem začalo Znojmo přehrávat,“ mrzelo Havelku. V porovnání s minulým vzájemným zápasem si ale Hattrick vedl v určitých pasážích o něco lépe.

„Hru, kterou jsme se prezentovali, hodnotím pozitivně. A to v souladu s aktuálním průběhem tréninkového procesu,“ přidal trenér týmu svůj pohled. Starší žáci umí hrát aktivně a mívají spoustu šancí. Navíc stále častěji převládají fáze, kdy právě Hattrick udává tón utkání. „Je potřeba, aby hráči sami pochopili, co a proč na hřišti dělat. Jen to vede k dalšímu zlepšování, což se daří,“ doplnil.

Mladší žáci A

Áčko mladších žáků absolvovalo celkově dobrý turnaj. „Hned na začátek jsme měli dva nejtěžší soupeře. Se Židenicemi přišla výhra o jeden gól,“ sdělil trenér Marek Fiala. Hattrick v tomto zápase prokázal, že byl florbalovější a kombinačnější. Podobně vypadalo i další střetnutí proti Očovu.

„Poslední dva duely jsme hráli s Blanskem a Kuřimí. Obě družstva jsme přehráli ve všech aspektech a připsali si pohodová vítězství,“ dodal Fiala k vývoji turnaje. Kompletně pak akci zhodnotil, že se týmu většinou dařilo odehrávat míčky rychle od hole a působit s přehledem. „Musíme na tom však i nadále pracovat a určitě přidat na důrazu a obětavosti. Ta nám často chybí v předbrankovém prostoru při střelbě soupeře z dálky,“ vystihl kouč.

Mladší žáci B

Mladší žáky B vedl na turnaji trenér Pavel Kocourek. A hned na úvod potkal tým náročného rivala – Židenice Black. „Sehrané družstvo, které mělo přehled na hřišti. Židenice nám pak nedovolovaly ohrožovat jejich brankáře,“ popsal kouč události zápasu. Nakonec utkání skončilo porážkou 1:7.

Do dalšího střetnutí s Letovicemi vstoupil Hattrick s čistou hlavou. Tým začal hrát týmově, obrana fungovala a soupeř si nevytvořil větší příležitost. „V bráně jsme měli výborného Matěje Sedláře a Honzu Valíčka, kteří vychytali výsledek 9:0,“ ocenil Kocourek.

Následovala však těžší měření sil. Proti Hornets Brno bylo potřeba vyvinout mnohem vyšší tempo. „To se klukům vedlo do posledních minut, kdy začali mírně zmatkovat a přestali se koncentrovat,“ nastínil trenér důležitou změnu. Následná power-play však Hornetům nevyšla a Hattrick udržel náskok o jedinou branku.

V posledním duelu čekali brněnští Bulldogs. Tým FBŠ přitom věděl, že když si pohlídá jejich jednotlivce, může pomýšlet na úspěch. Neplnění pokynů ale znamenalo, že soupeř brzy vedl 4:0. Naděje svitla až díky prvnímu gólu Hattricku. „Zápas se obrátil, začali jsme si opět tvořit možnosti a nenechali soupeře chodit k brankáři,“ byl spokojen Kocourek. Mladší žáci B se dokonce prosadili i v oslabení.

Družstvo poté ustálo také nevýhodu tří hráčů proti pěti. Bravurní výkon nakonec přinesl remízu. „Nebýt několika neproměněných šancí a špatného startu, mohlo být skóre naprosto odlišné,“ tušil trenér.

„Z uplynulé ligy mám radost. I přes utrápené první utkání byly další výkony úplně jiné. Zejména díky poslednímu střetnutí kluci dokázali, že florbal je kolektivní sport, a pokud budou spolupracovat, mohou porážet silné týmy,“ věří Kocourek. „Za turnaj bych chtěl rozhodně všem klukům poděkovat. Věřím, že do dalších soubojů vstoupíme s podobným, ne-li větším nasazením!“

Přípravka

Přípravky Red a Blue sehrály domácí turnaj proti soupeřům Bulldogs Brno, Židenice Red a Židenice Girls. „Oba naše týmy opět doplnili nováčci, na nichž byla vidět ještě nezkušenost a někdy až příliš velký respekt z rivala,“ uvedla poznatky trenérka Sabina Grycová. Zároveň ale dodává, že se to časem určitě změní a noví hráči využijí toho, co znají z tréninku.

„Celkově obě družstva měla pěkné florbalové momenty. Hlavně zápasy proti starším holkám byly vyhecované a plné ostrých soubojů,“ vyzdvihla Grycová silné stránky týmu. Zároveň se nesmí ovšem zapomenout ani na slabší chvilky, jichž by se přípravka do příště ráda vyvarovala. „Dobré je, že se dokázali prosadit a tvořit hru i kluci ročníku 2012,“ pověděla Grycová na závěr.