Napsal 17. května 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Czeczinkar? Velká akvizice pro klub, říkají šéftrenéři

Martin Czeczinkar a Hattrick Brno. Spolupráce, jež může nabídnout značný posun. Do klubu přichází trenér s masivními zkušenostmi a úspěchy, které si přeje zúročit právě v jihomoravské metropoli. Jak ho vnímají trenérští kolegové?

Czeczinkar? Velká akvizice pro klub, říkají šéftrenéři

„Dlouhodobá filozofie klubu je poskytnout hráčům nejlepší možnou péči a rozvoj. Jsme přesvědčeni, že jedinou cestou je mít v organizaci nejlepší trenéry a odborníky z dalších oblastí,“ míní šéftrenér mužské složky Marek Fiala. A Czeczinkar, jenž se bude věnovat starším žákům a dorostenkám, přichází právě z tohoto důvodu.

Mládežnický kouč působil mimo jiné jako šéftrenér Kanonýrů Kladno, staral se o akademii Tatranu Střešovice a má medaili jako člen realizačního týmu z mistrovství světa juniorů. Málokdo v českém florbale se může pochlubit podobným výčtem prestižních angažmá. „Jsme přesvědčeni, že akvizice umožní Hattricku posunout se v oblasti sportovního procesu a hráčského rozvoje o level výš,“ tvrdí Fiala.

Czeczinkar se navíc stává garantem úplně nového projektu Hattrick Skills. Díky němu členové klubu dostanou možnost ještě lépe pracovat na individuálních dovednostech, což z nich udělá nejlepší hráče a hráčky svých kategorií. Premiérové spojení Czeczinkar + Skills bude na náborové akci Hattrick Draft Day, jež se koná 30. května (kluci) a 6. června (holky) v areálu na Loosově 1b. Na událost se můžete přihlásit ZDE.

Podle Fialy přináší nová posila klubu spoustu zkušenosti, moderní a komplexní pohled na sportovní přípravu mládeže. „Zároveň je to člověk, jehož pracovní morálka a vnitřní nastavení ho předurčují k velkému osobnostnímu růstu – včetně prostředí a lidí, s nimiž pracuje,“ vystihuje šéftrenér. Na spolupráci se tak Fiala moc těší a věří, že i díky angažování Czeczinkara je Hattrick na správné cestě.

„Na cestě k tomu, abychom nabízeli všem našim členům to nejlepší prostředí pro jejich sportovní i osobnostní růst. A aby se Hattrick Brno každý dnem stával silnějším a úspěšnějším klubem na florbalové a sportovní mapě,“ zdůrazňuje Fiala.

Podobně mluvila také šéftrenérka ženské složky Petra Prouzová. „S Martinovou prací jsem se seznamovala zprvu nepřímo díky trenérským seminářům, kde jeho jméno často zaznívalo. Když jsme se pak setkali osobně a otevřel webové stránky, ze kterých čerpám inspiraci také já, byli jsme doma a zajedno,“ vyzdvihuje Prouzová.

Zmiňuje hlavně jeho bohaté zkušenosti z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy i z praxe. „Pro mě osobně představuje skvělý impuls do další práce a věřím, že spolupráce posune jak hráčky samotné, tak celý náš trenérský tým,“ doplňuje šéftrenérka. Kompletní rozhovor a představení Czeczinkara jsme přinesli ZDE.