Napsal 10. května 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Průkopnice ženského florbalu. Hattrick sází na Petru Prouzovou

Představujeme vedoucí osobnost ženské složky Hattricku. Na podzim přišla do klubu Petra Prouzová, jež vybudovala svůj trenérský štáb a už s ním pracuje na přípravě dívčích i ženských florbalistek.

Průkopnice ženského florbalu. Hattrick sází na Petru Prouzovou

Nabídku přestoupit do Hattricku měla Prouzová delší dobu. „Před více jak dvěma lety mě oslovil Dan Koubek, že klub bude zakládat ženskou složku. Od té doby myšlenka zrála v hlavě a před nedávném nastal ten pravý čas ke změně,“ vysvětluje Prouzová.

Šéftrenérka má za sebou spoustu let v trenérské roli. Začínala kolem roku 2002 u kategorie juniorů. Později přešla k juniorkám a další zkušenosti se postupně nabalovaly. Později přišla i angažmá v Extralize žen.

V anketě Trenérka sezóny 2019/20 se Prouzová umístila na skvělém pátém místě. Jednoznačně její nejlepší výsledek, jehož kdy v hlasování dosáhla. Elitní desítku přitom pokořila třeba už v ročníku 2016/17, kdy skončila osmá. Nyní se jí otevírá příležitost, aby potvrzovala kvalitu i v barvách Hattricku.

„Postavili jsme trenérský štáb, ze kterého mám velmi dobrý pocit. Sháníme hráčky, což se nám celkem daří. Chystáme vzdělávací semináře pro trenéry, nastavujeme si nějaké materiály,“ popisuje práci na ženské sekci Hattricku.

Klub navíc oslovil i specialisty jako mentálního kouče, výživovou poradkyni nebo fyzioterapeutku. „Podařilo se nám poskládat komplexní tým,“ těší Prouzovou. Díky silnému zázemí se může Hattrick v budoucnu dostat hodně vysoko. „Chceme, aby naše dívčí a ženská družstva určovala standardy florbalu v České republice,“ přeje si šéftrenérka.

Speciální videomedailonek s novou trenérkou ženské složky najdete níže. Všechny dosavadní medailonky najdete hezky pohromadě ZDE.