Napsal 7. května 2021 Tadeáš Mima v rubrice Hattrick Talk

Sezóna s klubovou show. jak vypadaly díly Hattrick Talku?

Úplně nový formát představil Hattrick před začátkem tohoto ročníku. Rozhodl se pro dlouhou formu videa a podcastu s názvem Hattrick Talk, která představuje lidi kolem klubu v úplně novém světle. Připomeňte si, kdo už v pořadu vystupoval.

Sezóna s klubovou show. jak vypadaly díly Hattrick Talku?

Hattrick začal s podcastem jako jeden z prvních klubů v celé Livesport Superlize. Jeho cílem je se v talkshow věnovat více tématům – nejen florbalu, ale v rámci možností i věcem z běžného života. Zároveň je tato série univerzální v tom, že vychází jak na čistě audioplatformách (Spotify, Apple Podcasts nebo Google Podcasts), tak i ve videopodobě na YouTube.

A kdo byl úplně prvním hostem v historii Hattrick Talku? Stal se jím útočník Lukáš Vlach, jehož epizoda trvala 25,5 minuty. Dostalo se na témata jako dovolená, dobrovolnická pomoc během covidu nebo „temná“ florbalová minulost. „Lukáš Vlach se provinil úderem hole do rozkroku protihráče,“ zněl verdikt z disciplinární komise, který nynější hráč Hattricku v pořadu obhajoval. Jak se mu to nakonec podařilo?

Do druhého dílu zavítal hlavní kouč A-týmu Marek Fiala. Šéftrenér klubu vyprávěl nejen o svých začátcích v Hattricku, ale zmínil se například i o trénování mládeže nebo jak poznal svoji ženu. „Bylo to během turnaje Open Game, kde jsme se potkali. Vím, že tam tehdy proběhl nějaký lehce nemravný vtípek a od té doby jsme byli nějakým způsobem v kontaktu více a více. Dostali jsme se tak do stavu, kdy máme rodinu, dvě děti a jsme spokojení,“ ujišťoval Fiala. Toto vykládání šlo hodně do hloubky, trvá téměř půl hodiny a je zatím nejdelší epizodou Hattricku Talku.

Ke slovu se dostal také fyzioterapeut Martin Gulda, jenž má za sebou zkušenosti také z dalších klubů. Působil například i ve fotbalové Zbrojovce Brno. S Hattrickem zažil velký vzestup, který znamenal postup do nejvyšší soutěže. „Marek a Simon? Je to spolupráce jako Pat a Mat,“ usmíval se při hodnocení trenérského dua Fiala–Šiška. Čtvrtý díl byl trochu netradiční v tom, že ho obstarali oba mediální pracovníci Hattricku Tadeáš Mima a Kryštof Severa. Řešili především aktivity klubu v době lockdownu a pauzy sportování.

Do konce kalendářního roku 2020 přišla ještě jedna velká novinka. Hattrick začal při natáčení talkshow ještě více spolupracovat se svými partnery, a tak se epizoda s gólmanem Filipem Kuhnem odehrála v podniku Restaurace & Pub LES. Výsledkem tak byl netradiční rozhovor v útrobách restaurace, která navozovala neformální a uvolněnou atmosféru.

„Máme doma francouzského buldočka. Zjišťujeme, že je strašně chytrý a vyčuraný, protože využívá toho, že dostává odměny, když se mu něco povede,“ poodhalil například Kuhn. Navíc pochválil svého spoluhráče Jiřího Halamu, že mu vyhovuje jeho styl střelby při rozchytání. „Kéž by byli všichni jako seš ty,“ pronesl procitěně.

Speciální prostředí nechybělo ani po Novém roce. To se Hattrick přesunul do další partnerské provozovny – tentokrát do centra společnosti Mráz léčí zaměřené na regeneraci a péči o zdraví. Tím, kdo si přišel povídat před kameru, byl symbolicky k tématu kondiční trenér a asistent Simon Šiška. Neprobíraly se jen výhody léčbou chladem, ale i sportovní historii Šišky – třeba v hokejových soutěžích.

„Letní příprava? Myslím si, že s ní neměl nikdo z týmu problém. Dá se říct, že hráče cvičení bavilo. Celkově je rozvoj síly baví víc než nějaké běhání na ovále a vytrvalost. Když to je v posilovně, tak je to baví dvojnásob,“ podotkl Šiška.

V mezičase se vrátil do Hattrick Talku trenér Marek Fiala, jehož se v mírně pozměněném formátu ptali zároveň redaktor Tadeáš Mima a mluvčí Kryštof Severa. Hlavním tématem tentokrát byl více florbal, protože se blížil konec základní části a Hattrick stále bojoval o elitní desítku. Rozebíraly se statistiky nebo nálada v týmu. A na závěr se role obrátily a ptal se Fiala.

Zatím poslední epizoda přivítala Šimona Hronka – nováčka v dresu A-týmu, který nastupuje za Hattrick již od útlého dětství. Došlo i na zakázané téma jako vítání nováčku v barvách Hattricku. „Nevzpomínám na to úplně rád, nebylo to úplně příjemné. Moc lidí si to neužívalo, ty odměny nejsou úplně příjemné,“ aspoň mírně přiblížil Hronek.

Osmý díl Hattrick Talku navíc byl historicky prvním, jenž se natáčel na dvě kamery. Na výrazně lepší technické úrovni podoby videa se podílela firma Fotori, partner klubu zaměřený na půjčování foto a video techniky. Hattrick zároveň může slíbit, že nové díly přijdou již brzy a opět se natáčení bude moct konat v těchto profesionálních podmínkách.

Pokud nechcete, aby vám uteklo pokračování Hattrick Talku, sledujte sociální sítě Hattricku. Nezapomeňte ani odebírat YouTube nebo dejte Hattricku follow na podcastových platformách. Přehledný seznam dosud dosud vydaných dílů, který se bude postupně rozrůstat, si můžete uložit ZDE.

Proklikněte se na platformu, kde můžete odebírat Hattrick Talk:

YouTube | Spotify | Apple Podcasts | Google Podcasts | Anchor