Napsal 6. listopad 2018 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Sedm branek v Boleslavi: junioři berou cenné vítězství

Fantastický výsledek pro Hattrick. Tak by se dalo označit skóre 7:2, kterého dosáhli Brňané ve třetím kole A skupiny KB ligy juniorů. O víkendu porazili takovýmto rozdílem Mladou Boleslav na jejím vlastním hřišti.

Sedm branek v Boleslavi: junioři berou cenné vítězství

Trenér Hattricku Jan Nizner v přípravě na zápas vycházel ze zkušeností a předpokladu, že má Mladá Boleslav slušnou kvalitu. „Ale dle vývoje hry (podle mě) měli jejich hráči buď velmi špatný den, nebo jejich týmové cíle nejsou nastaveny směrem k výhrám v jednotlivých utkáních,“ uvedl kouč svůj dojem z výkonu Technology.

„Především jsem postrádal určitou úroveň zaujetí, potažmo nasazení ze strany soupeře. A to hlavně od momentu, kdy ztrácel ve skóre. To znamená v podstatě během celého duelu,“ pokračoval Nizner. Mladá Boleslav tak podlehla Hattricku jednoznačně 2:7, přičemž hned tři branky zaznamenal Adam Hemerka. Brno se díky úspěchu dostalo na páté místo tabulky.

Důležité ale je, že vítězství bylo dílem celého kolektivu. „Nechtěl bych nic zakřiknout. V souvislosti s aktuálním složením kádru a nějakými zraněními však podal tým asi nejstabilnější a nejpřesvědčivější výkon proti soupeři z horní dvanáctky v této sezóně,“ vypíchl trenér nasazení hráčů. Zároveň ovšem ví, že o to bude situace nyní náročnější. „Do formy je složité se dostat, ale udržet ji je ještě těžší,“ přisvědčil Nizner.

„V přípravě musíme ještě zlepšit hodně věcí. Od organizace, přes přístup hráčů k jejich florbalové činnosti jako celku až po nasazení přímo v tréninku,“ bilancoval brněnský lodivod. S tím se podle Niznera pojí také faktory jako stabilizace kádru a poctivá příprava obsahu tréninků: „Nechci stagnovat, tým i jednotlivci mají stále potenciál se posouvat.“

Technology Florbal MB – FBŠ Hummel Hattrick Brno 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)
branky:
31. Zoufalý (Šlechta), 37. Kohút (Hejduk) – 1. Klimeš (Malich), 13. Hemerka, 26. Halama (M. Kůra), 33. J. Kůra (Halama), 43. Hemerka (M. Kůra), 57. Halama (Lang), 59. Hemerka. Vyloučení: 1–2. Využití: 0–1. Diváků: 41.

Související utkání
2:7
(0:2, 2:2, 0:3)
Sobota 3. listopad 2018, 20:00
Nová MSH Mladá Boleslav