Napsal 4. května 2021 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Na florbal: Hattrick maká venku při společných trénincích

Opatření se uvolnila, a tak se může opět trénovat pohromadě! Všechny věkové kategorie se tak přesunuly na venkovní sportoviště, kde se konečně mohou plnohodnotně připravovat v kolektivu.

Na florbal: Hattrick maká venku při společných trénincích

Hattrick trénuje způsobem, aby dodržoval veškeré podmínky pro společné trénování. Využívá tak hlavně hřišť a dalších míst, která jsou v okolí jeho domovské haly na Lesné. „Předně chci říct, že je fantazie vidět konečně děti spolu. Čiší z nich naprostá spokojenost z pohybu a opětovné socializace,“ vyzdvihl šéftrenér Marek Fiala.

Tréninky mládeže hromadně začaly minulé pondělí. „První týden byl víceméně zajížděcí, kdy jsme si osahávali sportoviště. Smyslem bylo především nasměrování dětí zpět do ‚řízenější‘ pohybové aktivity,“ přiblížil Fiala. Obecně se mladé naděje věnovaly pohybovým či kolektivním míčovým hrám.

Velkou radost vzbudila také účast na trénincích. „Zájem je maximální. Kromě jednotek členů chodí celoklubově úplně všichni, což je skvělá zpráva. Potvrzuje to skutečnost, že jsme v průběhu covidu pracovali dobře a děti se rády vrátily,“ podotkl kouč Hattricku.

Vedle holek a kluků z mládeže se do venkovních aktivit vrhlo také nové družstvo žen. To se postupně formuje a klub ho už brzy podrobně představí. „Tréninky jsou zatím na dobrovolné bázi. Absolvovali jsme společný výběh a poté jsme využili možnosti přesunout se do haly, kde aktuálně trénujeme dvakrát týdně,“ přiblížila šéftrenérka ženské složky a trenérka týmu Petra Prouzová.

Co se týče klasické letní přípravy, má odstartovat 24. května. „Díky halovým tréninkům si mohu udělat předběžnou představu, jak na tom hráčky jsou. Obecně se dá říct, že u většiny je solidní technický základ i cit pro hru,“ zmínila Prouzová. Na některých detailech se však bude muset průběžně pracovat.

„Mile mě překvapilo nasazení a nastavení hráček, z nichž sálá chuť a odhodlání. Trénuje se v počtu zhruba dvanácti až patnácti hráček, další příchody jsou v jednání,“ řekla trenérka. Část přestupů se ještě bude odvíjet od soutěže, kterou nakonec budou ženy Hattricku hrát. „Nicméně jádro vypadá slibně,“ doplnila Prouzová.

Návrat na tréninky přichází po skutečně dlouhé době, kdy (nejen) mládež musela trénovat doma u obrazovek. Český florbal tak v souvislosti s venkovním cvičením spustil kampaň #NaFlorbal, která má jasně ukázat, že náš oblíbený sport je definitivně zpátky. Přijměte výzvu Českého florbalu, označujte jej na sociálních sítích, používejte hashtag #naflorbal a pomozte znovu plnohodnotně restartovat florbal. Více se dozvíte ZDE.