Napsal 1. května 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Pavla Flodrová: Nabízím zkušenosti z reprezentace i mnohem víc

Pokračujeme v představování ženské sekce klubu. Tentokrát je na řadě trenérka Pavla Flodrová, která má za sebou zkušenosti z reprezentace juniorek a chce se věnovat hlavně mladším kategoriím.

Pavla Flodrová: Nabízím zkušenosti z reprezentace i mnohem víc

„Rozhodla jsem se pro Hattrick, jelikož nabízí trénování už od nejmenších dětí. Snad od pěti nebo i od čtyř let. Dozvěděla jsem se o dobrém trenérském zázemí a doporučila mi to dobrá kamarádka Petra Prouzová,“ vysvětluje Flodrová.

Trenérka klubu má za sebou ohromné zkušenosti. Florbalu se věnovala jako hráčka asi patnáct let. „Na mezinárodní scéně jsem byla v juniorské reprezentaci, se kterou jsem se dostala na mistrovství světa 2004 v Tampere,“ vzpomíná Flodrová. Měla tak možnost porovnat se s hráčkami z celého světa. „Hlavně jsme tam měli úžasnou partu,“ dodává.

Co se týče trenérské role, může dětem nabídnout základní atletickou průpravu. Do toho i obratnost a znalosti, jež načerpala při studiu na sportovní fakultě. „Také jsem učila tělocvik. Navíc mohu čerpat z vlastních zkušeností ve florbale,“ rozebírá Flodrová. Proto má cíl začít u nejmenších dětí a uvidí, jak to půjde do budoucna.

Speciální videomedailonek s novou trenérkou ženské složky najdete níže. Všechny dosavadní medailonky najdete hezky pohromadě ZDE.