Napsal 29. dubna 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Talent a mládí: Holky Hattricku vede Monika Chromá

Jednu z nejnadějnějších trenérek současnosti přivedl do svých řad Hattrick. Ženská sekce klubu se opírá o Moniku Chromou, která působí u žákovských kategorií. Mezi hráčkami je velmi oblíbená, navíc patří mezi finalistky sportovní soutěže Díky, trenére.

Talent a mládí: Holky Hattricku vede Monika Chromá

Chromá má i přes mladý věk už spoustu zkušeností. Začínala jako trenérka nejmenších dětí, přičemž se postupně dostala až k žákyním. U nich bude působit také v Hattricku, se kterým se chce dostat na florbalový vrchol. „Dostat zde šanci je pro mě motivace. Málokomu se poštěstí být u tvoření nové ženské složky,“ zdůrazňuje trenérka. Zároveň se už zapojila se svými svěřenkyněmi do trénování venku, které umožnilo poslední rozvolnění.

Svým zápalem chce dosáhnout jediného: předat dětem lásku ke sportu. „Protože pracuji s mládeží, je pro mě důležité nejen vychovat skvělé hráčky, ale také férové osoby do normálního života,“ říká Chromá. Ta se propracovala až mezi nejlepší osmičku ankety Díky, trenére, z níž vzejde celkový vítěz. Nikdo z florbalu se v aktuálním ročníku nedostal tak daleko jako právě ona.

Speciální videomedailonek s novou trenérkou ženské složky najdete níže. Všechny dosavadní medailonky najdete hezky pohromadě ZDE.