Napsal 28. dubna 2021 Tadeáš Mima v rubrice Cesta do superligy

Dva superligové roky! Připomeňte si legendární postup

Dnes jsou to přesně dva roky, co Hattrick završil velkolepé tažení. Tehdy jednoznačně porazil Bulldogs Brno a postoupil z barážového derby do nejvyšší soutěže. Pojďte zavzpomínat na významný moment v historii klubu.

Dva superligové roky! Připomeňte si legendární postup

Hattrick dobře věděl, kudy vede cesta do superligy. Situace se sešla takovým způsobem, že v baráži vyzvali svěřenci Marka Fialy městské rivaly Bulldogs. Došlo tak na bitvu, která neměla jenom sportovní význam, ale i mnohem větší přesah. Mezi oběma týmy totiž trvala nesmiřitelná rivalita.

Superligového protivníka se však Hattrick nezalekl. Oba zápasy na půdě soupeře dovedl k výhře 4:3 a těšil se, že sérii doma uzavře. První mečbol ovšem buldoci zažehnali a prvoligový finalista tušil, že pořád není hotovo. Na památný den – neděli 28. dubna – se proto musel připravit o to poctivěji.

Klíčová bitva se v maloměřické hale rozjela jednoznačně. Zdeněk Malich a Matěj Hronek dostali tým už během první desetiminutovky do vedení 2:0. Hattrick navíc pokračoval v kvalitním výkonu a na konci prostřední části vedl 5:1. Konečné skóre ale přece jen dostalo ještě jinou podobu – během závěrečného dějství utekli domácí florbalisté na 8:3. Tím bylo střídání stráží v Brně definitivně zpečetěno.

Pro Hattrick začala úplně nová éra klubu. Dnes je A-tým v takové situaci, že se připravuje už na svůj třetí ročník mezi elitou.

Ohlasy v médiích

Cesta Hattricku do superligy vzbudila i zájem médií. „Hraju za Hattrick první sezonu, ale už dřív jsem sledoval, že se kluci o postup snažili. Říkali, že už to bylo na spadnutí. Že už to tam musíme dorvat. A je to tam,“ řekl například Luděk Ondráček pro MF DNES Brno.

„Jedenáct měsíců této zátěže dvakrát po sobě je dost. Je to náročné pro nás i pro ně, o to víc si ale všichni uvědomují, o co šlo. Bojovalo se o prim v Brně, pokud jde o florbal. To bylo obrovské lákadlo,“ zmínil David Sládeček pro stránky stejného média.

Pozornosti se dostalo Hattricku také v Brněnském deníku. „V rozhodujícím utkání měli hráči Hattricku povolený doping v podobě čtyř stovek fanoušků, kteří vytvořili pekelnou atmosféru,“ zmínil ve svém článku novinář Deníku Vladimír Formánek. Autor zároveň dodal statistiku, jež ukazuje masivnost změn v brněnském florbale: „Bulldogs Brno nebude hrát nejvyšší soutěž poprvé od sezony 1994/1995.“

Velký prostor si vysloužilo brněnské derby i na obrazovkách TV Brno 1. „Po narození dětí a po svatbě je to můj nejšťastnější den v životě. Byla tady neskutečná atmosféra, běhá mi mráz po zádech a moc děkuji i za kluky,“ zaznělo z úst trenéra Marka Fialy v reportáži po postupovém výsledku.

A jaké vzpomínky máte na 28. dubna 2019 vy? Kde jste sledovali obří úspěch Hattricku Brno? Podělte se s vaším příběhem kolem legendárního postupu na našich sociálních sítích, kde ho můžeme i sdílet, protože #SpoluJsmeHattrick!