Napsal 24. dubna 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Matěj Kostka: Snad jsem nedělal moc ostudu

Přišel do nového týmu, kde se musel adaptovat a najít svoji roli. Matěj Kostka má za sebou první sezónu v Hattricku, kde se snažil rozdávat mnohaleté zkušenosti z nejvyšší soutěže. Jak se mu to dařilo?

Matěj Kostka: Snad jsem nedělal moc ostudu

Podle Kostky skončil Hattrick za očekáváním, co se týče získaných bodů. „Před ročníkem jsem si myslel, že urveme mnohem lepší výsledky. Nicméně herní projev jsme až na počet vstřelených branek měli poměrně dobrý,“ porovnal. Proto věří, že se tým ještě může do následující sezóny výrazně zlepšit. Určitě má na čem stavět.

„Dařily se nám přesilovky, když jsme z nich dali spoustu gólů. Na to jsem nebyl ze svého předchozího angažmá vůbec zvyklý,“ uznal Kostka. Sám ofenzivní bek se dvakrát prosadil právě při početní převaze. Autor 115 superligových bodů tak měl obrovskou radost.

Ani hra směrem dozadu podle něj nebyla špatná, jelikož Hattrick zase tolikrát neinkasoval. „Na druhou stranu nám chybělo dávání gólů, možná i kvůli tomu jsme se nevyšplhali v tabulce výš,“ uvažoval.

Pro Kostku šlo o první rok za Brno, během něhož nasbíral 11 bodů (3+8). „Pro mě to byla velmi náročná sezóna. Jiný tým, jiná role a odlišné věci, které se po mně chtěly. První půlku základní části jsem s tím celkem bojoval,“ přiznal Kostka. Pozitivně bral aspoň to, že ke konci ročníku se jeho výkony viditelně zlepšovaly.

„Každopádně jsem rád, jak to v Hattricku funguje, například jak suprově probíhaly tréninky. Z tohoto pohledu převládá po uplynulé sezóně nadšení,“ zhodnotil ofenzivní bek. Kostka navíc měl o to těžší situaci, protože se vracel po zranění. „Byl jsem bez letní přípravy, takže fyzička nic moc. Do toho nový tým a spoluhráči. Věřím, že jsem aspoň jakž takž obstál a nedělal jsem moc ostudu,“ přál si.

Do Brna přicházel Kostka z Otrokovic, kde strávil celou dosavadní kariéru v nejvyšší soutěži. „Trochu mě mrzelo, že se duel měl hrát v televizi, což kvůli covidu nevyšlo,“ přiblížil. I navzdory tomu však utkání vnímal dost emotivně. „Být v Otrokovicích v jiné kabině a v pozici, kterou vůbec neznám. Cítil jsem se zvláštně,“ popsala osmadvacetiletá opora. Podobně to měl také při domácí bitvě v Maloměřicích.

Když obránce přicházel do Hattricku, chtěl působit v kabině jako mentor. „V tomto směru jsem od sebe očekával více, než se nakonec podařilo. Věřím, že jsem nějaké zkušenosti předal, nicméně doufal jsem ve větší přínos,“ bylo líto Kostkovi. Způsobila to zřejmě skutečnost, že část sezóny sám bojoval se svými výkony.

A výhled do příštího ročníku? Kostka už má za sebou schůzku s prezidentem klubu Danem Koubkem, kde rozebírali další působení. „Dohodli jsme se, že budu pokračovat,“ potvrdil hráč. Motivací bylo, že ho florbal za Hattrick neskutečně baví. „Líbí se mi, kam chce klub směřovat a jak se stará o mládež i A-tým,“ vysvětlil Kostka.

Teď zbývá se pořádně připravit na následující rok mezi elitou. „Musíme se odrazit od závěru sezóny, kdy hra byla mnohem lepší. Nabrat fyzičku a hlavně potrénovat střelbu, ať dáme aspoň dvakrát tolik gólů. Když se to povede, myslím si, že potřebné výsledky přijdou samy,“ usoudil na závěr Kostka.