Napsal 22. dubna 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Kdo trénuje ženskou složku? U žákyň působí Petr Raida

Představujeme dalšího trenéra, který se věnuje ženské sekci Hattricku! Kategorii mladších a starších žákyň má na starosti Petr Raida, který se opírá o dřívější zkušenosti i působení z jiného sportu. Co svým svěřenkyním nabízí?

Kdo trénuje ženskou složku? U žákyň působí Petr Raida

Raida přiznává, že ho do Hattricku přivedly Monika Chromá s Petrou Prouzovou. Navázal tak na spolupráci, jež fungovala už v jejich minulém působišti. „I vzhledem k mému zaměstnání je to s holkami relax,“ svěřuje se kouč klubu. Důležité je, aby člověk ukázal zájem a jasně řekl, co po hráčkách chce.

„Věřím, že díky možnostem v Hattricku se holky posunou výrazně dopředu,“ přeje si Raida. Záleží však hlavně na tom, jak ony samy budou chtít na sobě pracovat. „Mým cílem je, abychom se posunuli ještě dál. Aby holky ukázaly, že umí ještě více, než předváděly doteď,“ podotýká brněnský trenér.

Raida může předávat nejen zkušenosti z florbalu, ale také z házené. „Vzpomínám na tu dobu rád. Byl to sport, který mě bavil a provázel mě jak dospíváním, tak i pozdější dobou,“ shrnuje. Zároveň dostal šanci zahrát si za více klubů ve městech jako Prostějov, Nitra, Jihlava nebo Brno.

„Byly to krásné časy, jež mi přinesly spoustu přátel,“ oceňuje Raida. Nakonec tak zůstal právě v Brně, kde pomáhal s trénováním kluků. „Sešli jsme se tam bývalí spoluhráči a kluky pěkně štvali,“ dodává s úsměvem.

Speciální videomedailonek s novým trenérem ženské složky najdete níže. Všechny dosavadní medailonky najdete hezky pohromadě ZDE.