Napsal 21. dubna 2021 Tadeáš Mima v rubrice Hattrick srdcem

Pořádný balík! Hattrick vystřílel 42 tisíc na dobrou věc

Nejenom florbal, ale také pomoc potřebným. To byly věci, jež provázely sezónu 2020/21 z pohledu Hattricku. Brňané pomáhali Společnosti pro ranou péči, které přispívali podle výsledků a vstřelených gólů. A částka se vyšplhala na téměř 42 tisíc korun.

Pořádný balík! Hattrick vystřílel 42 tisíc na dobrou věc

Jak zní konečná bilance? 41 800 korun za 26 utkání Livesport Superligy. To už je pořádná částka, která může udělat dětem ze Společnosti pro ranou péči velkou radost! Nadace pomáhá dětem s postižením zraku a rodinám, aby situaci zvládaly co nejlépe.

Způsob, kterým Hattrick přispíval, byl jednoduchý. Klub si určil systém, podle něhož si odkládal za každý získaný bod do tabulky 1 000 Kč a za každou branku v síti soupeře 200 Kč. Dohromady tak vznikl tento součet v řádech desetitisíců.

Největší příspěvek zaznamenal Hattrick v zápasech, které pro něj dopadly vítězně. Na úplném vrcholu je 4. kolo proti Královským Vinohradům, z něhož si Brňané odnesli tři body za skóre 7:5 = 4 400 korun. Druhý v pořadí byl televizní duel Hattrick–Pardubice, z něhož vytěžili svěřenci Marka Fialy 4 200 korun. Hranice 4 000 potom padla venku při velkolepém obratu z 0:4 na 5:4 proti Liberci a na hřišti Otrokovic.

Právě při zmiňované televizní bitvě převzala Irena Jelínková, fundraiserka brněnské pobočky Společnosti pro ranou péči, šek v hodnotě 20 000 Kč za první část ročníku. Hattrick následně dodal nadaci dárkové balíčky pro děti a připravil jim ještě krásnější předvánoční čas.

Kolik vystříleli naši hráči (TOP 5):

1.Luděk Ondráček3 600 Kč
2.Tomáš Brom2 600 Kč
3.Martin Nagy2 400 Kč
4.René Slezák1 600 Kč
5.Lukáš Vlach1 400 Kč
5.Adam Hemerka1 400 Kč

Aktuálně se připravuje předání zbývající částky, která Společnosti pro ranou péči náleží. „V dnešní době je nesmírně důležité si připomínat, že musíme držet při sobě. Pro nás je spolupráce se Společností pro ranou péči jedna z možností, jak pomoc adresovat konkrétním lidem,“ řekl tiskový mluvčí Hattricku Kryštof Severa.

Společnost pro ranou péči už 30 let provází těžkým obdobím rodiny, kterým se narodí dítě se zrakovým postižením, často v kombinaci s dalšími zdravotními problémy. Organizace tak umožňuje, aby k rodinám domů jezdily poradkyně ze Společnosti a radily rodičům, jak cvičit zrak jejich dětí.

Kompletní informace nejen o Společnosti pro ranou péči, ale o celém dobročinném projektu Hattrick srdcem najdete ZDE. Už nyní můžeme potvrdit, že Hattrick srdcem bude pokračovat také v následujícím ročníku 2020/21! V jaké podobě a s jakými novinkami, se dozvíte již brzy.