Napsal 17. dubna 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Trenérský tým ženské sekce: nechybí fyzioterapeutka Martina Bolfová

Speciální roli bude mít v ženské složce trenérka, která v Hattricku už působí delší dobu. Post fyzioterapeutky patří Martině Bolfové s mnohaletými zkušenostmi z oboru.

Trenérský tým ženské sekce: nechybí fyzioterapeutka Martina Bolfová

Bolfová přitom s Hattrickem spolupracuje již déle. Tím, že se založila ženská sekce, se však její trenérská náplň nově přenese i na hráčky. „K Hattricku jsem se dostala, když mě poprosil Marek Fiala, jestli bych se dětem nevěnovala a trochu je nenaučila správně pečovat o své tělo,“ popisuje fyzioterapeutka. A klub si její práce neskutečně váží.

Děti obvykle nejsou zvyklé, že by se měly o sebe starat i tímto způsobem. „Chci je to naučit a vysvětlit jim, že péče o tělo je potřeba a spadá do klasického tréninkového procesu,“ vyzdvihuje Bolfová. Byla by ráda, kdyby se tyto aktivity staly pro její svěřence i svěřenkyně rutinou. „Kompenzace, strečink nebo posilování jsou úplně stejně důležité jako samotný trénink s hokejkou,“ vysvětluje.

Když naučí mládežnická družstva se každodenně protahovat a cvičit, bude šťastná. „Pro mě by znamenalo výhru, kdyby to děti nebraly jako nutné zlo, ale jako samozřejmost. Prostě normální věc, že se protáhnou a zacvičí,“ podotýká Bolfová.

Speciální videomedailonek s novou trenérkou ženské složky najdete níže. Všechny dosavadní medailonky najdete hezky pohromadě ZDE.