Napsal 2. listopad 2018 Tadeáš Mima v rubrice Preview

O návrat na vítěznou vlnu se pokusí A-tým v Chomutově

Hattrick minulý týden poprvé v sezóně prohrál, když si z Ústí odvezl pouze bod. Nyní se však Brňanům nabízí nová herní výzva. Tou bude nedělní 11. kolo první ligy, ve kterém se svěřenci Marka Fialy představí v Chomutově.

O návrat na vítěznou vlnu se pokusí A-tým v Chomutově

I když Hattrick zatím bodoval v každém zápase ročníku, nevyhnul se mu výsledkový pokles. Tím byla porážka po prodloužení z předešlého víkendu, kdy FBŠ těsně podlehlo Florbalu Ústí. Kvůli tomuto zaváhání muselo Brno opustit pozici lídra a o skóre jej předehnali Black Angels.

Chomutov nastoupí k ostrému utkání po dvoutýdenní pauze. Jeho poslední duel s Ústím (4:3p) proběhl 20. října, zatímco střetnutí s Kladnem o víkend později muselo být odloženo. Ve prospěch Hattricku tak může teoreticky hrát větší herní tempo.

Podle výsledků je ale jasné, že Chomutov nebude snadným soupeřem. Severočeši se momentálně nacházejí na páté příčce ligy, a pokud zvítězí, mohou bodově vyrovnat třetí Exelsior Havířov. Jejich motivací bude také ještě více odskočit rivalům ze středu tabulky.

Nejnovější vzpomínka Hattricku na Chomutov je z loňského play-down. V prvním kole bitvy o záchranu prohráli Brňané 1–4 na zápasy a pokračovali do bojů proti Svitavám a Náchodu. Z pohledu moravských hráčů tak přichází šance soupeři všechny strasti pořádně oplatit.

„Chomutov je kvalitní soupeř, který se pohybuje na špici první ligy. Body z jeho palubovky se nevozí lehce,“ řekl k nadcházejícímu protivníkovi útočník Marek Fuchs. Na základě toho očekává, že půjde o podobně těžké utkání jako v Ústí. „Nedají nám nic zadarmo. Klíčem k vítězství bude naše disciplína, pokrytí jejich individualit a střelecká potence,“ je přesvědčen.

K padesáti bodům v dresu Hattricku se blíží Matěj Hronek. Jeho aktuální bilance je 26 gólů a 22 asistencí. Čtyřicítku pak může překonat Luděk Ondráček (19+19), který současně hájí post nejproduktivnějšího hráče soutěže.

Dokáží Brňané naplno bodovat a vrátit se na první místo tabulky? Duel 11. kola se odehraje v Městské SH Chomutov v neděli 4. listopadu od 16 hodin.