Napsal 1. dubna 2021 Tadeáš Mima v rubrice Oznámení

Trenérské zemětřesení! Hattrick přivádí k týmu Radima Cepka

Obrovskou novinku představuje Hattrick krátce po konci sezóny. Do superligového ročníku 2021/22 povede brněnské florbalisty jako trenér Radim Cepek, někdejší kouč národního týmu a legenda českého florbalu. Nahradí tak Marka Fialu, který v uplynulých dvou letech vždy skončil s týmem mimo play-off.

Trenérské zemětřesení! Hattrick přivádí k týmu Radima Cepka

Hattrick řešil novou podobu trenérského štábu už delší dobu. „Jednání s Radimem běžela několik měsíců. Naše zázemí a potenciál ho však přesvědčil o tom, že je Hattrick tím pravým prostředím přesně pro něj,“ komentoval prezident klubu Dan Koubek.

Příchod je o to překvapivější, že Cepek dlouhodobě odmítal návrat do českého florbalu. Po mistrovství světa 2016, kde obsadil s českou reprezentací čtvrté místo, přijal angažmá ve švýcarském Zugu. „Úroveň sportu ve Švýcarsku stále má výrazný náskok proti Česku. Hattrick ovšem vnímám jako velkou příležitost se současným stavem aspoň trochu pohnout,“ vysvětlil Cepek.

Držitel stříbra ze světového šampionátu 2004 nahrazuje v pozici hlavního trenéra Marka Fialu. Dosavadní kouč Hattricku usoudil, že chce dát klubu nový impulz a stáhnout se ze své role. „Myslím si, že Radimovi může zdejší kádr trenérsky sednout. Je to člověk, který má rád výzvy a umí z hráčů dostat maximum,“ zhodnotil Fiala svého nástupce.

Fiala u mužstva působil od sezóny 2016/17. Do klubových statistik se zapsal jako kouč, jenž na jaře 2019 dotáhl Hattrick poprvé v historii do nejvyšší soutěže. Odteď bude působit pouze v roli šéftrenéra mužské složky. „Moc Markovi děkujeme za odvedenou práci u A-týmu. Nebýt něj, určitě teď nehrajeme superligu. Zároveň přejeme hodně štěstí do další práce. Jo, a hezkého apríla,“ dodal Koubek.

Foto: Martin Flousek