Napsal 30. březen 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Představujeme ženskou sekci, u elévek působí Aneta Chramostová

Hattrick pokračuje v seznamování s novou ženskou složkou. Do trenérského týmu se přidala Aneta Chramostová, která už dříve hrávala florbal za FBŠ Slavia Plzeň. Teď chce své zkušenosti předávat v Brně.

Představujeme ženskou sekci, u elévek působí Aneta Chramostová

Chramostová působí u kategorie elévek. K Hattricku se přitom dostala trochu nevšední cestou. „Začalo to na podzim 2020, kdy jsme fotili klubový merch. Tiskový mluvčí se tak náhodou zmínil, že zakládají ženskou složku,“ vysvětluje. Následoval rozhovor se šéftrenérkou Petrou Prouzovou a Chramostová se ujala šance. Teď trénuje družstvo elévek.

„Právě v elévském věku jsem začala s florbalem a vzpomínám si, že to nebylo úplně lehké. Mezi holkami, které měly několik let zkušeností navíc, jsem byla nováček,“ podotýká plzeňská odchovankyně. Postupně se však do týmu zařadila a hrála až do doby, než přešla na vysokou školu. „Práce s dětmi mě vždy bavila. Spojit ji s florbalem mi připadalo jako dobrý nápad,“ dodává Chramostová.

Nicméně s florbalovým Brnem přišla do kontaktu už i dříve. V roce 2016 si zahrála na turnaji Open Game. „Byl to první neligový turnaj, který jsem odehrála v dresu plzeňské Slavie. Z celého turnaje si nejvíce vybavuji zmateného trenéra, který nevěděl, na jaký spoj nasednou, abychom se všichni dostali na správnou halu,“ popisuje Chramostová. Do paměti se jí vryla především hala VUT, odkud si její tým odvezl bronz z kategorie dorostenek GU17.

Vedle florbalu ale má trenérka Hattricku ještě jednu velkou zálibu. „Závodíme jako posádka v kategorii GTX (gumotex) v Českém poháru vodáků. Jde o sérii závodů na řekách po celém Česku během kalendářního roku,“ upřesňuje. V listopadu se potom sezóna uzavře a vyhlásí se výsledky.

„Věnujeme se závodění už sedm let. Pokud se soutěž vůbec rozjede, bude rok 2021 naší osmou sezónou. Na kontě dosud máme jednu bronzovou, dvě stříbrné a jednu zlatou medaili. Vybojovali jsme si je v průběhu let a nic nepřišlo samo,“ vyzdvihuje Chramostová.

Speciální videomedailonek s novou trenérkou ženské složky najdete níže. Všechny dosavadní medailonky najdete hezky pohromadě ZDE.