Napsal 22. březen 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Trenéři ženské složky: o přípravku se stará Sabina Grycová

Hattrick založil ženskou sekci a už nyní se opírá o silný trenérský štáb. Do něj patří i Sabina Grycová, která trénuje nejmenší děti v kategoriích přípravky a školky.

Trenéři ženské složky: o přípravku se stará Sabina Grycová

Už předtím mluvila o stavebních kamenench ženské složky šéftrenérka Petra Prouzová. Hodnocení jejího štábu najdete v odkazu ZDE. Zrovna u Grycové vyzdvihla Prouzová její zkušenosti z hráčské kariéry. „To už je pořádný kus historie. Hrála jsem dlouho, ale stačilo to a v trénování z toho asi nijak nečerpám,“ uvažuje Grycová. Podle ní se florbal posunul dost dopředu. „Co jsme hráli my, by teď už asi nestačilo,“ usmívá se.

V Hattricku působí Grycová již řadu let. V klubu se dlouhodobě věnuje nejmladším hráčům a hráčkám. „Trénuji je ráda a asi bych ani starší kategorie nechtěla. A především je s malými dětmi sranda,“ podotýká. Zároveň jsou její svěřenci i svěřenkyně spontánní a dají najevo, co se jim líbí či nelíbí. „Můj hlavní cíl u malých dětí je, aby je florbal bavil a zůstaly u něj co nejdéle,“ popisuje Grycová.

Aby se dětem věnovala na špičkové úrovni, pomáhají jí také znalosti z pedagogické fakulty. „Pár let jsem i ve školství působila. Spíše než v trénování to může mít vliv na přístup k dětem obecně, nejen po sportovní stránce. A hlavně u těch mladších kategorií,“ přiznává trenérka. Dokáže odhadnout, co v jakém věku dítě dokáže pochopit a jak na co bude reagovat.

„Během praxe jsem poznala různé typy dětí a musela jsem se snažit ke každému najít cestu, což v tréninkovém procesu probíhá úplně stejně,“ dodává Grycová. Na celé představení se podívejte v medailonku níže. Minulý medailonek ze série ženské složky, v němž mluvila Tereza Šotkovská, přinášíme ZDE.