Napsal 18. března 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Fiala: Chtěli jsme záchranu sportovní cestou, ale dopadlo to jinak

Původně mělo být pokračování, ale končí se už teď. K rozhodnutí zrušit play-down Livesport Superligy se vyjádřil hlavní trenér Hattricku Marek Fiala, pro jehož tým to znamená udržení do další sezóny.

Fiala: Chtěli jsme záchranu sportovní cestou, ale dopadlo to jinak

„Myslím si, že i vzhledem k naší situaci by bylo správné, kdybychom odehráli další těžké zápasy. Abychom dokázali, že si superligu zasloužíme hrát i po sportovní cestě, ale dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ uvedl Fiala.

Hattrick skončil dvanáctý po základní části, což rozhodně nebylo umístění podle představ. „Bodů jsme samozřejmě nahráli málo, měli jsme vyšší cíle. V sezóně nějakých osm zápasů skončilo prohrou v prodloužení nebo o gól. To je spousta bodů, které byly na hraně a my si je bohužel nenasbírali,“ podotkl kouč Brňanů.

Za klíčové potom považuje, že se muselo hrát bez fanoušků. „V minulém ročníku jsme těžili z podpory diváků. Byli naším šestým hráčem a extrémně jsme pociťovali, že letos s námi nemohli být,“ potvrdil Fiala. Proto doufá, že následující sezóna začne v tomto ohledu normálně. „Snad nás fanoušci poženou přímo v hale, protože jsou pro nás strašně důležití,“ doplnil.

Celý rozhovor sledujte ve videu níže.