Napsal 17. března 2021 Tadeáš Mima

Play-down se ruší, Hattricku končí sezóna záchranou

Aktuální novinku představil Český florbal při prezentaci dalšího průběhu sezóny. Výkonný výbor rozhodl o tom, že se v celostátních soutěžích nebude postupovat ani sestupovat, díky čemuž není nutné rozehrát play-down nejvyšších soutěží mužů a žen. Hattrick tak nečeká série s Královskými Vinohrady a udržel se v Livesport Superlize i pro příští ročník.

Play-down se ruší, Hattricku končí sezóna záchranou

Pro rozhodnutí o postupech a sestupech bylo klíčové, zda se ostatní celostátní soutěže budou moct rozjet do první části dubna. Nyní je jasné, že tyto soutěže by v úvodu dubna odstartovat nemohly, a proto i na návrh Komise elitního florbalu a medializace rozhodl výkonný výbor o tomto postupu, který byl po rozhodnutí komunikován přímo na všechny dotčené kluby. Stejně tak je nyní již jasné, že letos nebude mít vítěze ani pohárová soutěž, která rovněž nemůže v současných podmínkách pokračovat. 

„Chtěli jsme co nejdéle držet naději, aby se celostátní postupové soutěže rozehrály a kluby mohly dosáhnout svých cílů a ambicí v podobě postupu do vyšších soutěží. Bohužel nám aktuální doba nepřeje a my jen doufáme, že se příští sezona už zase bude mnohem více blížit tomu, na co jsme byli zvyklí,“ vysvětlil pro web Českého florbalu Filip Šuman důvody rozhodnutí výkonného výboru. 

Výše uvedené bude mít dopad také na Livesport Superligu a Extraligu žen. Ani z těchto soutěží se nebude sestupovat, proto nebude po domluvě s kluby odehráno play-down a veškerá pozornost bude upřena na play-off obou soutěží. Hattrick si tak nezahraje sérii play-down proti Královským Vinohradům, jež měla začít o víkendu 27. a 28. března. To znamená udržení v Livesport Superlize pro všechny týmy.

Celé oficiální vyjádření Českého florbalu najdete ZDE.