Napsal 30. říjen 2018 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Junioři mají z prvního víkendu skupiny A jednu výhru

Nejvyšší soutěž juniorů začala svoji další část. Hattrick odehrál o víkendu úvodní dvojkolo v elitní skupině KB ligy. Jeho soupeři se stali Black Angels a Pardubice, přičemž Brňané porazili Východočechy 7:4.

Junioři mají z prvního víkendu skupiny A jednu výhru

Brno mohlo těžit z toho, že oba soupeře poznalo už před těmito duely. „S Pardubicemi to byl tuším náš šestý nebo sedmý vzájemný zápas za uplynulý rok. Black Angels jsme pak měli možnost ‚otestovat‘ v rámci přípravného UNYP Cupu v Praze,“ uvedl hlavní trenér Jan Nizner.

Kouč Hattricku zároveň rozebral paralely mezi oběma týmy: „Jsou si relativně podobné jak herním projevem, tak strukturou kádrů. Oba se prezentují spíše kombinačním a technickým pojetím florbalu. Navíc disponují relativně širokými sestavami se slušnou hráčskou individuální technikou.“

Víkendový program otevřeli Brňané v sobotu proti Black Angels na jejich půdě. „Toto utkání mne osobně velmi rozladilo. Více než polovinu zápasu jsme totiž předváděli jednoznačně lepší hru a měli jsme navrch,“ sdělil trenér. Situace se však posléze změnila.

„Přišel pro mě nepochopitelný zkrat v první pětce, kdy kluci nedokázali ubránit několik evidentně nadrilovaných sehrávek. Z nich přes ně padly tři branky v rychlém sledu,“ pokračoval Nizner. Tento moment srazil psychickou pohodu týmu, ale trenér zdůraznil, že pomohla přestávka mezi třetinami. „Po ní jsme se ještě zvedli, vrátili se na kontakt a do hry,“ upřesnil.

„Následovalo ale něco, co jsem minimálně v mládežnickém sportu již hodně dlouho nezažil. Několik sporných rozhodnutí sudích, kterých soupeř jak na hřišti, tak mimo něj brilantně využil. Afektovanými přifilmováními, drobnými slovními provokacemi a vulgaritami dokonale rozhodil naše klíčové hráče a bylo po utkání,“ vykreslil Nizner atmosféru hry. „Ale nevadí. I to ke sportu bohužel patří a kluci se musí naučit s tím pracovat,“ doplnil. Black Angels nakonec uspěli výsledkem 10:5.

V Pardubicích o den později se ovšem podařilo Brňanům zvítězit 7:4. „Pro mě má největší hodnotu skutečnost, že jsme setřepali sobotní frustraci a připravili se na novou výzvu. Výsledek i předvedená hra je pro mne důkazem, že se zlepšujeme. Je důležité neustrnout a pořád pracovat,“ vyzdvihl kouč juniorů.

Hattrick je tak po dvou střetnutích na šesté pozici skupiny A. Další duel absolvují jihomoravští florbalisté v sobotu 3. listopadu na hřišti Mladé Boleslavi, která má stejný počet bodů.

Výsledky 1. a 2. kola – KB liga juniorů, skupina A

BLACK ANGELS – FBŠ Hummel Hattrick Brno 10:5 (2:4, 3:0, 5:1)
Branky a nahrávky:
3. Pik (Vávra), 9. Čáslava (Burian), 35. Hromada (Vávra), 35. Čáslava (Janda), 36. Heřmanský (Čejka), 41. Čáslava (Janda), 49. Burian (Surový), 54. Burian, 54. Bouček (Čejka), 58. Burian (Hromada) – 12. Čermák (Klimeš), 13. Hemerka (Kůra), 15. Hemerka, 19. Malich (Halama), 43. Halama (Hemerka). Střely: 30–28. Vyloučení: 3–1. Využití: 1–1. Diváků: 42.

Sokol Pardubice – FBŠ Hummel Hattrick Brno 4:7 (1:3, 1:0, 2:4)
Branky a nahrávky:
13. Weinelt, 28. Kučera (Haleš), 47. Petržela (Kučera), 49. Smola (Czeszewski) – 11. Halama (M. Kůra), 13. Halama, 19. Malich (Hemerka), 49. Malich, 55. Hemerka (Klimeš), 60. Hemerka (Klimeš), 60. Hemerka. Střely: 19–23. Vyloučení: 1–3. Využití: 0–0. Diváků: 56.

Související utkání
10:5
(2:4, 3:0, 5:1)
Sobota 27. říjen 2018, 18:00
Jedenáctka VS
Související utkání
4:7
(1:3, 1:0, 2:4)
Neděle 28. říjen 2018, 14:00
SH Dašická Pardubice