Napsal 12. března 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

„Čeká nás florbalovější tým.“ Jaké zní ohlasy před play-down?

Klíčová část sezóna se blíží. O udržení v Livesport Superlize budou hrát florbalisté Hattricku proti Královským Vinohradům v sérii na tři vítězné zápasy. Co na soupeře říkají hráči i trenér Marek Fiala?

„Čeká nás florbalovější tým.“ Jaké zní ohlasy před play-down?

Kouč Brňanů vyzdvihuje, že půjde o bitvu s dobře známým rivalem. „Po Black Angels pravděpodobně druhý tým, se kterým máme největší historii z posledních let. V kádru mají několik výborných individualit,“ říká Fiala. Hattrick na SKV často narážel už v éře první ligy, když je například vyřadil v play-off 2016/17. U tehdejšího postupu byl i současný trenér FBŠ. „Určitě nás čeká extrémně těžký soupeř, jenž minulý rok nechyběl v superligovém play-off,“ upozorňuje.

V základní části měl Hattrick s Vinohrady poloviční úspěšnost. Venku je porazil 7:5, jenže doma získal pouze bod za výsledek 4:5 po prodloužení. „Obě utkání byla hodně vyrovnaná. Každý chvilku tahal pilku,“ vystihuje Fiala. Také od nadcházejícího play-down lze očekávat tvrdé souboje o každý metr hřiště. „Naše výkony musíme postavit na výborné obraně a minimalizovat soupeřovy příležitosti k rychlým přechodům. V nich je totiž silný,“ přibližuje Fiala.

Mezi hráči panuje spokojenost, že narazí právě na pražské mužstvo. „Jsem rád, že proti nám nastoupí spíše florbalovější tým. Sice očekávám fyzicky náročné duely, ale oba celky budou chtít hlavně hrát florbal,“ myslí si Matěj Kostka. Osmadvacetiletý univerzál si připsal asistenci v posledním vzájemném střetnutí, nicméně na vítězství s Hattrickem nedosáhl. „Oba zápasy mi úplně nevyšly podle představ. Věřím, že teď už to bude mnohem lepší,“ odhaduje.

Podobný názor sdílí i Jiří Juhaňák, který se stal králem asistencí v klubovém bodování. Za celou základní část jich nastřádal devatenáct. „Pokud bych si mohl vybírat, jednoznačně bych bral SKV. Snaží se hrát florbal a mají jasně nejlepší povrch. Osobně jsem v rámci možností spokojený,“ potvrzuje Juhaňák. S odstupem vzpomíná především na první společný souboj zkraje sezóny. „V Praze se mi hrálo dobře, i když si v hlavě vybavuji jednu ukázkovou mázu. Doma to od druhé třetiny bylo trápení,“ doplňuje.

„Určitě nás čeká extrémně těžký soupeř, jenž minulý rok nechyběl v superligovém play-off.“
Trenér Marek Fiala před play-down proti SKV

Podle Kostky bude SKV hrát ze zabezpečené obrany. Svěřenci trenérského tandemu Kotlas–Bouša tak zřejmě nejvíce zahrozí z protiútoků. Co však může na protivníka platit? „Nic složitého. Hrát aktivně na balónku, nenechat prosadit pár individualit jako Kovboje, Stuchlíky, Bínise nebo Gregora a neřešit rozhodčí. Klasicky nevyhraje lepší, ale disciplinovanější tým,“ předpokládá Juhaňák. Hattrick navíc bude mít výhodu, že play-down začne doma o víkendu 27. a 28. března.

Hrát se bude hrát na tři vítězná utkání. To může být mírně ošemetné proti situaci, kdy o úspěchu v sérii rozhodují čtyři vyhrané duely. Nejdůležitější ovšem je motivace a cíl, za kterým si Brňané jdou: udržení. Lepší z této dvojice si zahraje Livesport Superligu i příští rok, poražený naopak vyzve horšího z dua Pardubice–Otrokovice o účast v baráži s finalistou první ligy. Když tým prohraje i druhou sérii play-down, definitivně padá o soutěž níže.

Jak si povede Hattrick v klíčových zápasech? Odpověď se ukáže zhruba již za dva týdny.

Rozpis 1. kola play-down Livesport Superligy

DatumUtkání
27. března 2021Hattrick–Vinohrady
28. března 2021Hattrick–Vinohrady
31. března 2021Vinohrady–Hattrick
2. dubna 2021Vinohrady–Hattrick
3. dubna 2021Hattrick–Vinohrady