Napsal 11. března 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Představení ženské sekce! Poznejte trenérku Terezu Šotkovskou

Jdeme na podrobné seznámení s trenéry ženské složky Hattricku! Jako první je na řadě Tereza Šotkovská, která se věnuje mladým florbalistkám z kategorie elévek. Více se dozvíte v rozhovoru a medailonku.

Představení ženské sekce! Poznejte trenérku Terezu Šotkovskou

Již dříve jsme vám ukázali první část trenérů, kteří se zapojí do nově vzniklé ženské sekce klubu. Jejich hodnocení očima šéftrenérky Petry Prouzové si můžete přečíst ZDE. Nyní se tak více zaměříme na každého jednotlivce zvlášť, přičemž startujeme Terezou Šotkovskou. Právě ona už má zkušenosti s Hattrickem.

„Do Hattricku jsem se dostala v době, kdy míval ještě dříve kategorii juniorek. Teď mě oslovil Dan Koubek (prezident klubu, pozn. aut) ohledně trénování holek,“ přibližuje Šotkovská. Mladá trenérka bude mít na starost družstvo elévek, na které se velice těší. „Na dětech mě baví jejich bezprostřednost, motivace k úspěchu a kreativita,“ podotýká.

Práci s mládeží se Šotkovská věnovala i v rámci vzdělání. „I když má člověk jakkoliv dlouhou praxi, co se týče práce s dětmi, je nezbytné se dokázat opřít také o pedagogické a psychologické znalosti,“ míní. Při vedení dětí ve volnočasové aktivitě si uvědomuje, že jako trenérka současně plní vzdělávací i výchovnou funkci.

Pedagogická škola jí pomáhá pochopit potřeby dětí v určitém věku. „Zároveň se díky ní umím postarat o smysluplnou náplň volného času, aby moje svěřenkyně bavila a učily se zábavnější formou než frontální výukou, kterou zažívají každý den v dnešním vzdělávacím systému,“ doplňuje Šotkovská.

Protože klub začíná s dívčími týmy, přeje si Šotkovská, aby holky florbal bavil, aby se na něj těšily a, až to bude možné, aby měly radost z vítězství. Podívejte se na medailonek Terezy Šotkovské v přiloženém videu. Stejným způsobem představíme celý trenérský štáb ženské sekce.