Napsal 6. března 2021 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Sbohem, základní části. Brňané ji završí v České Lípě

Co bude následovat, je už dané. Florbalisté Hattricku čeká play-down, v němž budou bojovat o udržení Livesport Superligy. Ještě předtím však odehrají poslední duel základní části proti České Lípě. A doufají, že se rozjedou k lepším výkonům.

Sbohem, základní části. Brňané ji završí v České Lípě

V předchozím kole to nevypadalo vůbec špatně. Hattrick po necelých sedmi minutách vedl 3:0 nad favorizovanými Bohemians a držel naději na desáté místo tabulky. Pražané se však vrátili do hry, smazali manko a Brno padlo 5:6. Kvůli tomu je jasné, že svěřence Marka Fialy čeká po základní části série play-down.

Aktuálně je Hattrick dvanáctý s jednobodovou ztrátou na jedenácté Pardubice. Ani Východočeši se přitom již nevyhnou bitvám o záchranu. Zbývá pouze rozluštit, který tým půjde na jakého soupeře. Jestli Hattrick zůstane dvanáctý, čekají ho Královské Vinohrady. Pokud ale ze závěrečného kola získá aspoň o bod více než Pardubice, skončí jedenáctý a postaví se Otrokovicím. Kompletní přehled, co může nastat, jsme přinesli ZDE.

Cesta k papírově lehčímu protivníkovi vede přes úspěch nad Českou Lípou. Severočeši už mají stoprocentní jistotu, že skončí desátí a zahrají si superligu i příští rok. K této metě jim pomohly hlavně výsledky z poslední doby, kdy Lípa porazila Liberec s Pardubicemi. V rámci možností tak mohou svěřenci kouče Davida Derky považovat ročník za relativně zdařilý.

Českolipský celek by si určitě přál, aby navázal na minulý vzájemný zápas. Ten zvládl výsledkově o něco lépe, když Hattrick přetlačil na jeho hřišti 5:4 po prodloužení. Navíc se blýskl obratem z 0:2, k němuž přispěli kvalitní spoluprací Jaromír Ekl s Radkem Krajcigrem. Zatímco Ekl v duelu třikrát skóroval, Krajcigr mu na každou trefu asistoval.

Přestože Brňané sérii o udržení neodvrátí, chtějí završit základní část vítězně. „Výhrou v České Lípě si můžeme zvednout týmový morál před play-down, které nebude lehké,“ vyzdvihl brankář Filip Létal. S jakým skóre Hattrick odjede, není hráčům lhostejné. „Výsledek utkání ještě zamíchá s přidělením našeho dalšího soupeře. Kolektivní výkon bude podstatný pro úspěšný vstup do play-down,“ dodal Létal.

V superligové historii odehrál Hattrick s Lípou dohromady pět střetnutí. A vždy to byla těsná bitva, kdy se dvakrát radovali Brňané a třikrát Severočeši. Nicméně dvakrát rozhodovalo až prodloužení a nikdy nebyl gólový rozdíl vyšší než dvě branky. Pokud se podobný trend přenese i do neděle, dá se čekat masivní drama.

Jak obstojí Hattrick v závěrečném zápase před startem nadstavby? A jak jeho postavení v soutěži ovlivní výsledek souběžně hraného utkání Pardubice – Black Angels? To vše se ukáže v neděli 7. března od 17.00. Živý přenos bude jako obvykle vysílat videoplatforma Českého florbalu.

Livesport Superliga26. kolo

Česká Lípa – Hattrick7. března | 17.00VIDEOPŘENOSONLINE