Napsal 4. března 2021 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Panthers, nebo SKV. Jaké jsou vyhlídky před posledním kolem?

Už teď je jasné, jak bude pokračovat sezóna Hattricku. Brněnští florbalisté půjdou do play-down, kde budou zachraňovat svoji superligovou příslušnost. Co je důležité vědět před závěrem základní části a směrem k možným soupeřům?

Panthers, nebo SKV. Jaké jsou vyhlídky před posledním kolem?

Po předchozím utkání je stoprocentní, že svěřenci Marka Fialy míří do bojů o udržení. Před posledním kolem dlouhodobé fáze Livesport Superligy je Hattrick dvanáctý, přičemž na jedenácté Pardubice mu chybí jeden bod. Také Východočeši jsou v situaci, kdy je play-down již nemine.

„Bude potřeba být poctiví, hrát jako tým, plnit si pokyny, které máme, a zvládneme to,“ dívá se dopředu trenér Fiala. Že Hattrick v konkurenci obstojí, nepochybuje ani Luděk Ondráček. „Musíme navázat na poslední zápasy, jak jsme hráli proti Chodovu, relativně i proti Pardubicím. Všechny ty duely byly vyrovnané, výsledky těsné,“ podotýká brněnský matador.

Zbývá však rozluštit závěrečnou hádanku. „Musíme akorát vypilovat určité detaily a připravit se buď na Otrokovice, nebo Vinohrady. To uvidíme podle příštího utkání. Ale věřím, že play-down zvládneme,“ hlásí Ondráček. Pokud Hattrick skončí dvanáctý v tabulce, půjde právě na pražského rivala SKV. Kdyby ovšem ještě poskočil na jedenáctou pozici, vyzvou ho Otrokovice ze dna soutěže.

Brňané hrají v posledním kole s desátou s Českou Lípou, jež má jistotu automatického udržení. Pardubičtí hráči současně přivítají Black Angels, kteří s předstihem potvrdili postup do premiérového play-off v superligové historii. Tyto souboje a jejich výsledky rozhodnou, jak budou vypadat dvojice pro play-down.

Pardubice prohrály čtyřikrát v řadě, v předešlých dvou duelech navíc vždy inkasovaly přes deset gólů. V součtu jich dostaly 29, zatímco se trefily pouze pětkrát. Také Hattricku by se ale hodila lepší forma, když z minulých pěti zápasů získal tři body za tři porážky po prodloužení či nájezdech. Nicméně před týdnem si nevedl vůbec zle a hodně trápil Bohemians, podobně zahrozil ještě dříve na hřišti Chodova.

Díky těsnému náskoku v tabulce mají mírnou výhodu Sokoli. Co se však týče vzájemných střetnutí, v nich všechno mluví pro Hattrick. Tým kolem kapitána Marka Fuchse má čtyři body ze společných bitev, takže aby skončil jedenáctý, potřebuje získat z posledního kola aspoň o jeden bod více než Pardubice. V takovém případě by i rovnost bodů hrála proti svěřencům Martina Zozuláka.

A co bilance s protivníky do play-down? Ta je u obou potenciálních mužstev podobná. Na Vinohradech hrál Hattrick úspěšně 7:5, ale doma jim podlehl 4:5 po prodloužení. Vítězství zaznamenali Jihomoravané i v Otrokovicích za výsledek 5:3, nicméně může je mrzet zaváhání 4:6 na vlastní půdě. S oběma soupeři tak lze očekávat zajímavá utkání.

O tom, jak rozlosování play-down nakonec dopadne, rozhodne 26. kolo Livesport Superligy. Finále základní části se hraje v neděli 7. března, Česká Lípa – Hattrick i Pardubice – Black Angels začínají shodně od 17.00. Živé přenosy budou jako obvykle k dispozici na videoplatformě Českého florbalu.