Napsal 20. února 2021 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Oživit naději na desáté místo? Šance bude v Pardubicích

Poslední tři zápasy zbývají florbalistům Hattricku, aby završili základní část Livesport Superligy. Jedna ze závěrečných bitev bude proti Pardubicím, nad nimiž Brno minule uspělo. Povede se stejně i v důležitém utkání na půdě soupeře?

Oživit naději na desáté místo? Šance bude v Pardubicích

Hattrick si potřebuje vylepšit bilanci, která ho provázela uplynulými týdny. Svěřenci trenéra Marka Fialy získal z minulých pěti zápasů pouze dva body, na výhru přitom čekají od 16. ledna. Posledně nestačili Brňané na Chodov, kde sice vedli už o tři góly, jenže soupeř je nakonec přetlačil 10:7.

V tabulce drží Hattrick jedenácté místo, přičemž má stejně bodů jako dvanácté Pardubice. Východočeši ale mají výhodu, že oproti svému rivalovi zatím odehráli o tři duely méně. Utkání proto bude nesmírně důležité pro oba týmy, aby si udržely šance na záchranu přes devátou či desátou příčku.

Zápasové manko Sokolů zavinil covid a karanténa. Nyní však mužstvo kolem kouče Martina Zozuláka už pravidelně hraje a musí se vypořádat se zběsilým tempem superligy. Od přelomu ledna a února stihly Pardubice již sedm střetnutí, do konce měsíce číslo vzroste ještě o další čtyři. Za toto období dosud vytěžily šest bodů, když porazily Otrokovice a Královské Vinohrady.

Předchozí setkání Hattricku s Pardubicemi proběhlo v prosinci. Tehdy oslavilo Brno vítězství 6:4 před televizními kamerami v hale Vodova. Divoké utkání začalo lépe pro východočeský mančaft, jenž se ujal náskoku 2:0 a věřil, že skóre navýší. Následně se ovšem herně chytil Hattrick, otočil stav a vedení už nepustil. Mezi střelce se zapsal i mladík Šimon Hronek, jenž upravoval na 4:2.

„Víme, že Pardubice hrají aktivní florbal. Proto jsme trénovali různé situace pod tlakem,“ přiblížil přípravu na soupeře Hronek. Zároveň věří v sílu týmu i lepší výsledky do konce základní části. „Myslím si, že nikdo z nás není spokojený s momentální pozicí v tabulce. Nicméně máme ještě tři zápasy, které nás mohou posunout výše,“ dodal brněnský útočník.

Hattrick se může opřít o velmi slušnou statistiku. Od postupu do Livesport Superligy ani jednou se Sokoly neprohrál. Když se k prosincové výhře přičte uplynulý ročník 2019/20, uspěli Jihomoravané také doma 4:1 a venku 7:6 po prodloužení. Dohromady to znamená zisk osmi bodů z maximálních devíti.

Navíc je možné, že hned několik členů Hattricku pokoří své historické milníky. Davida Sládečka dělí jediný bod od stovky v jeho superligové kariéře. Stejný rozdíl zbývá i Matěji Kostkovi ke sto bodům v základní části. Klub stovkařů může navíc doplnit Martin Nagy, jemuž však zbývají na rozdíl od Sládečka tři body.

Obstojí Brňané v důležité bitvě? Duel se koná v neděli 21. února od 18 hodin a hostí ho sportovní hala Dašická v Pardubicích. K dispozici bude textový online a živý přenos na videoplatformě Českého florbalu, kde nebude chybět ani komentář. Sledujte výkon Hattricku a povzbuzujte tým aspoň na dálku!

Livesport Superliga24. kolo

Pardubice–Hattrick21. února | 18.00VIDEOPŘENOSONLINE