Napsal 16. února 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Hemerka míří do Boleslavi: Chci Hattricku udělat dobrou vizitku

O výrazného tahouna přichází Hattrick Brno. Z jihomoravské metropole odchází Adam Hemerka, který přestupuje k lídrovi Livesport Superligy z Mladé Boleslavi. Juniorský reprezentant a odchovanec Hattricku bude na klub vzpomínat vždy jen v tom nejlepším.

Hemerka míří do Boleslavi: Chci Hattricku udělat dobrou vizitku

Hemerka považuje přestup za velkou výzvu. „Chci se neustále zlepšovat, přičemž v Boleslavi k tomu jsou ideální podmínky i zázemí. Doufám, že se mi bude dařit, prodám své kvality a udělám tím dobrou vizitku Hattricku,“ vyzdvihl brněnský odchovanec. Na své působení v Hattricku bude vzpomínat pouze v dobrém.

„Strávil jsem zde mnoho krásných roků, poznal nespočet skvělých lidí a hlavně získal pár opravdu dobrých kamarádů na celý život. O ně se mohu opřít a vždy se na ně spolehnout, toho si vážím asi ze všeho nejvíce. Bez nich by to nebylo ono a rozhodně bych nebyl tam, kde teď jsem,“ ocenil Hemerka.

Za svůj progres vděčí také řadě trenérů, kteří ho celou cestou v Hattricku provázeli. „Nejraději ovšem vzpomínám na ročníky 1999 a 2000, s nimiž jsem prošel takřka všemi mládežnickými kategoriemi. Vytvořili jsme skvělou partu, jež se scházela a dodnes schází i mimo hřiště,“ vyzdvihl osmnáctiletý talent. Zároveń rád vzpomíná na herní momenty s těmito borci. „Předváděli jsme výborný a bojovný florbal, což neslo ovoce,“ doplnil.

Jeden zápas potom u Hemerky vyčnívá nad všemi ostatními. „Mým nejsilnějším momentem je bezpochyby vítězství v rozhodujícím duelu osmifinále play-off proti Vítkovicím. Pod taktovkou Honzy Niznera, navíc zakončené gólem v prodloužení. Na to do smrti nezapomenu. Nic takového jsem nikdy předtím nezažil, ta euforie a radost byla nepopsatelná,“ vylíčil Hemerka. Navíc s ohledem na roli, kterou Brňané měli.

„Pocity byly o to silnější, že nám nikdo před začátkem ročníku nevěřil, ale my urvali top osmičku v nejvyšší juniorské soutěži. Vzpomínek a zážitků je mnoho, Hattrick zůstane navždy v mém srdci,“ ujistil juniorský reprezentant. Právě v přestupu do Boleslavi vidí cestu, jak se dostat do ideální formy před blížícím se mistrovství světa. „Kdyby tomu nevěřil, tento krok bych nedělal,“ potvrdil Hemerka. Šampionát juniorů se koná na přelomu dubna a května v jeho domovském Brně.

Autor devíti superligových gólů si je vědom, že přestup s sebou nese nějaká rizika. Ale i přesto se nové výzvy nebojí. „Boleslav patří k úplné špičce v soutěži. Tréninky budou ve vysokém tempu a konkurenční prostředí mi dodá větší chuť se posouvat a být lepší než ostatní. To beru jako velké plus při rozvoji hráče,“ konstatoval.

A co přeje Hemerka mužstvu Hattricku do následujících zápasů? „Přeji klukům, aby se ve zbytku sezóny dařilo nejvíce, jak to jen jde, a pokusili se vyhnout play-down. Jsem přesvědčený, že se superliga udrží, protože kvalita a chuť bojovat v týmu určitě nechybí. Jen si musí vše sednout,“ shrnul Hemerka. Rozhodně bude Brnu přát i nadále. „Kluky budu samozřejmě sledovat a podporovat na dálku. Až to situace umožní, určitě se objevím na některém z utkání přímo v hledišti. Držím pěsti a ať se daří. SJH!“