Napsal 13. února 2021 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Soupeř, co se výsledkově trápí: Hattrick jede na Chodov

Zbývá už jen posledních pár zápasů, než přijde vrchol základní části Livesport Superligy. Po dvoutýdenní pauze zamíří florbalisté Hattricku na Jižní Město, kde vyzvou pátý Chodov. Pražané přitom v uplynulých kolech několikrát klopýtli.

Soupeř, co se výsledkově trápí: Hattrick jede na Chodov

Brno aktuálně bojuje o elitní desítku tabulky, když se snaží přeskočit Pardubice a Českou Lípu. Oba týmy však mají mírný náskok, který Hattrick svými výkony zatím nedohnal. Svěřenci Marka Fialy ještě před reprezentační přestávkou urvali doma bod se Spartou a Královskými Vinohrady, takže drží dvanáctou pozici s bilancí sedmnácti bodů.

Desátá Česká Lípa má jednobodový náskok a duel s Tatranem k dobru. Výsledek Hattricku na Chodově tak může hrát v celkovém součtu obrovskou roli. Kdo se totiž po základní části umístí devátý či desátý, nemusí řešit záchranářské starosti v play-down. Právě to je největší motivace, s níž Brňané ke zbývajícím čtyřem utkáním soutěže nastupují.

Chodov sice má v tabulce o 22 bodů více než Hattrick, ale ani to nic neznamená. Pražané se v lednu potýkali se zhoršenou formou a nebyla nouze o zajímavé zápasy. Například čtrnácté Otrokovice sebraly hráčům z Jižního Města bod, vítězství jim potom uteklo třeba s Libercem za skóre 3:5. Nejvýraznější debakl sezóny potom schytal Chodov tento týden ve středu, kdy ho Střešovice rozdrtily 13:4.

I přes rozpačitou sérii hájí Pražané solidní pátou příčku superligy. Nicméně Hattrick cítí, že zrovna teď je ideální šance na rozhozeného protivníka vlétnout. A kdyby z toho byl bodový zisk do napěchované tabulky, budou Jihomoravané jenom rádi. Teď je potřeba využívat jakoukoliv příležitost a vylepšit si postavení do dalších bitev.

Brněnský mladík Matyáš Kůra předpokládá, že půjde o vyrovnaný zápas. I když to tak podle postavení v tabulce na první pohled nevypadá. „Tato utkání, kdy nejsme považování za favority, nám vcelku jdou,“ vysvětloval. Sedmnáctiletý talent dosud odehrál v nejvyšší soutěži 20 duelů se statistikou jedné branky a asistence.

„Chodov patří k nejlepším týmům v Česku, je velmi silný v útoku i obraně. Poslední dobou však nemá moc fazónu, a toho musíme využít. Doufám, že zpět do Brna přivezeme nějaký bod,“ dodal Kůra.

Předešlý vzájemný zápas, jenž hostil Hattrick v září, byl neskutečně vyrovnaný. Pražané v něm sice vedli už 3:0, domácí hráči ovšem obrátili a přetahovaná pokračovala. Až úplný závěr potvrdil, že si Chodov odvezl z Maloměřic tři body a napravil zaváhání z ročníku 2019/20. Tehdy na brněnské palubovce ztratil a nechal Hattricku aspoň bod.

Nyní se brněnský kádr vrací tam, kde superligové dobrodružství začalo. Právě na Jižním Městě nastoupil Hattrick 15. září 2019 k historicky prvnímu utkání základní části nejvyšší soutěže. Tehdy ale Chodov zvítězil 13:5. Na historické milníky z hlediska bodů čekají hned tři florbalisté FBŠ, o nichž se více dozvíte ZDE.

Jak si Hattrick povede na hřišti tradičního účastníka Livesport Superligy? Měření sil startuje v neděli 14. února od 17 hodin ve sportovní hale Jižní Město. K dispozici bude komentovaný přenos na videoplatformě Českého florbalu nebo textový online.

Livesport Superliga23. kolo

Chodov–Hattrick14. února | 17.00VIDEOPŘENOSONLINE