Napsal 12. února 2021 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Domácí zápasy Hattricku? Chybí nám diváci, hlásí Fuchs

Bez fanoušků se hraje mnohem hůře. To poznal i tým Hattricku Brno, který se blíží ke konci základní části Livesport Superligy. O uplynulém měsíci a výkonech klubu mluvil kapitán Brna Marek Fuchs. Co očekává od následujících týdnů?

Domácí zápasy Hattricku? Chybí nám diváci, hlásí Fuchs

Naposledy odehrál Hattricku superligové utkání na konci ledna. Nyní se tak vrací po dvoutýdenní přestávce, která se celkem hodila. „Vyhovovalo mi to. Po velice náročném lednu bylo fajn mít prostor dát se dohromady a odpočinout,“ uznává kapitán Marek Fuchs. Teď už je ale opět plně připravený na pokračování soutěže.

Během uplynulého měsíce čekalo Brňany rovných devět zápasů. Z nich svěřenci kouče Marka Fialy vybojovali šest bodů. „Bylo to jako na houpačce. Hráli jsme velice dobré duely se silnými soupeři, ale proti slabším týmům jsme na tyto výkony nenavázali a nepotvrdili je,“ mrzí Fuchse. Tam, kde Hattrick měl brát body, nakonec zaváhal.

Brněnští florbalisté mohou litovat některých ztrát z domácího prostředí v Maloměřicích. Na vlastním hřišti vydolovali v aktuálním ročníku sedm bodů, přičemž zvítězili jen jednou. A zrovna toto vítězství nezaznamenali v Maloměřicích, ale v hale Vodova při televizním souboji s Pardubicemi. Bod potom bral Hattrick proti Střešovicím, České Lípě, Spartě či Královským Vinohradům.

„Netroufnu si říct, jaký je důvod, proč doma tolik nebodujeme. Jestli to je právě naším prostředím, to pochybuji. Spíše nám chybí diváci. To je taková výrazná věc, co mě napadá,“ uvažuje jihomoravský kapitán. Nutno uznat, že od posledního domácího zápasu, kdy mohli přijít fandové do hlediště, už utekla pořádná doba. Šlo o bitvu s Chodovem, jež se konala 28. září 2020.

Podle Fuchse se před lidmi vždy hraje mnohem lépe a příjemněji. „Bez diváků je to jako na tréninku. Proto je trochu těžší se vyburcovat, když chybí ten šestý hráč, který by nás do toho tlačil. Musíme to však mezi sebou nějakým způsobem rozproudit sami a hecovat se hlavně uvnitř týmu. Přestože to někdy není úplně snadné,“ hodnotí.

Do konce základní části Livesport Superligy stále zbývají čtyři utkání. Hattrick přitom bude doma hrát již pouze 28. února proti Bohemians. Nejbližší duel se pak uskuteční tento víkend, v neděli 14. února vyzve Hattrick na Jižním Městě florbalisty Chodova „Věřím, že do každého zápasu půjdeme s myšlenkou na body. Stoprocentně vidím šanci poprat se o úspěch v jakémkoliv ze zbývajících utkání,“ uzavírá Fuchs.

Zápasy do konce základní části Livesport Superligy

Chodov–Hattrick14. února | 17.00
Pardubice–Hattrick21. února | 18.00
Hattrick–Bohemians28. února | 17.00
Česká Lípa – Hattrick7. března | 17.00