Napsal 7. února 2021 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Stovkaři nebo 400 zápasů. Jaké milníky jsou na spadnutí?

Florbalová sezóna stále může nabídnout velké momenty. V kádru Hattricku je hned několik hráčů, kteří vyhlížejí milníky v individuálních statistikách. O koho jde? A s jakou bilancí zatím prochází mužstvo Livesport Superligou?

Stovkaři nebo 400 zápasů. Jaké milníky jsou na spadnutí?

Nedávno si připsal 300 bodů v nejvyšší soutěži Jiří Juhaňák. Na takto vysoký milník zrovna v tuto chvíli nikdo další z Hattricku necílí, přesto se pár zajímavých čísel najde. K jubilejní stovce se blíží například David Sládeček, jenž má v superlize 98 bodů (32+66). Navíc pokud odehraje všechny zbývající duely základní části, bude mít v kariéře už 200 zápasů mezi českou elitou.

Ke 100 bodům se blíží ještě kanonýr Martin Nagy s bilancí 65 gólů a 31 asistencí. Nyní mu tak schází poslední čtyři body. Během ledna se zapsal do statistik hned sedmkrát a potvrdil, že této mety může dosáhnout velice brzy. Sedmadvacetiletý pravák v aktuálním ročníku dosud získal 14 bodů, což rozhodně chce ještě vylepšit.

Slibně je na tom i bývalý Nagyův kolega z Otrokovic – Matěj Kostka. Brněnský univerzál má v historických tabulkách 96 bodů (52+44), co se týče samotné základní části superligy. Možností, aby stovku završil ještě v současné sezóně, ještě několik dostane. Jak s nimi naloží v situaci, kdy Hattrick bude hrát proti papírově lepšímu Chodovu a Bohemians, ale i proti srovnatelným rivalům z Pardubic a České Lípy?

A opět se nesmí zapomenout na již zmiňovaného Juhaňáka. Zkušený borec totiž může k nedávnému úspěchu přidat nový milník – a to 400 odehraných utkání v nejvyšší soutěži. Momentálně jich má 391, takže hranici by pokořil pouze v případě, že by Hattrick hrál play-down. Svěřenci Marka Fialy však stále bojují o deváté či desáté místo, jež znamená přímé udržení v Livesport Superlize.

Z brankářské trojice Hattricku má nejvýraznější statistiky Filip Kuhn. Během kariéry dosáhl už na 40 výher v základní části superligy a mezi ostatními gólmany vyčnívá. A to se týče i celé soutěže – svojí úspěšností zákroků 81,34 % totiž šlape na paty i reprezentačním oporám Lukáši Bauerovi (81,53 %) s Lukášem Součkem (82,70 %).

Dále má Hattrick podle týmových čísel velmi kvalitní přesilovky. Právě teď je v úspěšnosti početních převah na krásné druhé příčce s 48,39 %. Jediný celek, který vyniká o trošku více, je Sparta díky 55% přesnosti. Brno je ale skutečně rozjeté a nechalo za sebou kluby jako Vítkovice, Tatran nebo Boleslav. Celkově skvělá vizitka pro jihomoravský mančaft.

A jak si Hattrick obecně vede po postupu do Livesport Superligy? Od startu ročníku 2019/20 zatím nasbíral 13 vítězství (z toho deset v normální hrací době) a nastřílel 206 branek v 50 utkáních. Posunout tyto hodnoty nahoru budou moct brněnští florbalisté příští týden – v neděli 14. února vyzvou na Jižním Městě pátý Chodov.

Nejbližší milníky Hattricku
David Sládeček100 bodů v superligové kariéře (zbývá: 2)
Martin Nagy100 bodů v superligové kariéře (zbývá: 4)
Matěj Kostka100 bodů v základní části superligy (zbývá: 4)
Jiří Juhaňák400 zápasů v superligové kariéře (zbývá: 9)