Napsal 23. říjen 2018 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 20.–21. října 2018

Mládežnické kategorie se opět vydaly na ligové turnaje. Slibné výkony předvedli nejen dorostenci, ale také například starší žáci společně s družstvy elévů.

Mladé naděje Hattricku: 20.–21. října 2018

Dorostenci B

Počtvrté v sezóně zamířili na turnaj hráči dorostenců B. Tentokrát nastoupili v úvodním zápase proti Dolním Bojanovicím. „Ty hrály pasivně, bez aktivního napadání nebo nebezpečných útoků. Objevilo se pár nahodilých akcí, která však našim bekům nedělaly větší problémy,“ vyjádřil se kouč Michal Havelka. Díky tomu, že Bojanovice nekladly výraznější odpor a Brňané měli úspěšnou ofenzivu, se výsledek přiklonil právě k Hattricku.

Mírně aktivnějším rivalem se ukázaly v dalším duelu Židenice. „Jejich hráči nahodile napadali, což nám znepříjemnilo rozehrávku. Tu jsme ale záhy zjednodušili a chodili dopředu,“ těšilo Havelku. Vývoj utkání přinesl herní převahu a zároveň druhé vítězství na turnaji.

Podle trenéra bylo důležité mít neustále na paměti, jaká taktika povede k úspěchu. A to hrát aktivně, útočně, střílet branky a být pro soupeře nebezpeční. „Vyhýbali jsme se předržování balónků od obránců a zvládali jsme často zakončovat,“ doplnil Havelka. Výsledkem se stalo mimo jiné i 18 gólů za dva zápasy. „Herní projev se jevil na poměrně vysoké úrovni. Dojmy z turnaje jsou proto veskrze pozitivní,“ uzavřel hodnocení.

Starší žáci A

Na starší žáky čekala měření sil s dalšími týmy z Brna. „Židenice se prezentovaly nepříjemným bojovným pojetím hry, k čemuž přidaly velké nasazení. Gullivers ukázali podobnou obětavost, a navíc výrazný podíl organizace hry,“ řekl hlavní trenér Zdeněk Mlčoušek. Jeho družstvo bylo od druhé části proti Židenicím lepší, jenže neproměnilo své šance. „S Gullivers jsme svedli vyrovnaný souboj, kdy soupeř v závěru využil naše drobná zaváhání a zvítězil,“ popsal kouč.

Předvedený výkon Hattricku přesto vidí vesměs pozitivně. „Pro hráče nebylo snadné se vyrovnat s úkoly, jež jsme před ně postavili. I navzdory tomu jsme měli v obou utkáních fáze, kdy jsme soupeře přehráli,“ pokračoval Mlčoušek. „Cesta, kterou jdeme, je obtížná a na hráčích je vidět, jak se s tím vnitřně snaží poprat. Někdo lépe, někdo méně,“ přibližuje rozpoložení výběru. Trenéři si tak z turnaje odnesli spoustu poznatků do další přípravy.

Starší žáci B

Béčko starších žáků stihl o víkendu dva soutěžní duely. „Slavkov přijel v menším počtu, a tak hra stála na jednom nadprůměrném hráči. Celkové pojetí bylo spíše na náhodu s využitím chyb soupeře a výsledkem se stala gólová přestřelka,“ komentoval Mlčoušek střetnutí.

Turnaj dále pokračoval proti Moravanům, které měly organizovanější taktiku. „Místy střídaly aktivní napadání s pasivním čekáním na naši hru. S oběma způsoby jsme byli schopni si poradit,“ dodal kouč. Herní projev Hattricku proto vnímal kladně.

Komentář připojil i asistent trenéra Havelka: „Hráli jsme tak, jak se chceme prezentovat – dopředu a s tahem na branku. Tomu odpovídalo i výsledek přestřelky se Slavkovem. Velmi příznivě hodnotím také přístup hráčů.“

Elévové A

Na další herní konfrontaci se mohli těšit elévové pod vedením Lukáše Jalového. „Turnaj jsme začali opět proti o něco slabším soupeřům. Kluci přesto nic nevypustili a sehráli dva souboje se spoustou hezkých akcí a gólů,“ řekl.

Do třetího utkání však naskočilo družstvo s až příliš velkým respektem a strachem. „Než se chlapci stačili rozkoukat, byl poločas a skóre v náš neprospěch. Ve druhé půli se hra o poznání zlepšila,“ oddechl si Jalový. Elévové hráli s míčkem a tvořili si více příležitostí. Poslední zápas se opět vrátil pod kontrolu Hattricku a nabídl hodně tref.

Elévové B

Sobota přinesla turnaj elévů B, kteří narazili na silné rivaly. „Do prvního duelu s Gullivers O jsme nastoupili svěží a plní elánu. Kluci měli přehled a uměli podržet míček k přechodu dopředu,“ pověděl trenér Pavel Kocourek. Měření sil se Znojmem bylo naopak vypjatější a velmi vyrovnané. „Potěšila mě bojovnost hráčů a schopnost hry pod tlakem,“ pochválil kouč.

Následující utkání znamenala ztrátu koncentrace a nedostatečnou obranu, která Hattrick částečně trápila už dříve. „Nedokázali jsme si přihrát a protihráči mohli často chodit do útoku ve třech,“ litoval Kocourek.

V závěru přesto zůstává spokojenost. „Hráči mě v několika směrech i překvapili. Nedostatků je ještě spousta, každopádně tento dočasný handicap můžeme odstranit pílí a zápalem do hry,“ je přesvědčen trenér.

Výběr přípravky

Výběr přípravky odehrál turnaj podobně jako minule. „Nedaří se nám navázat na výkon z prvního turnaje. Tehdy jsme se nebáli tvořit a dohrávat osobní souboje,“ uvedla Sabina Grycová. Tyto aspekty ale tentokrát znovuchyběly. „Z kluků byl vidět velký respekt ze starších soupeřů, i když dle mého názoru úplně zbytečný. S každým týmem se dalo hrát,“ usoudila trenérka.

„Kluci musí posílat míček rychleji dál, aby nemuseli podstupovat střety u mantinelů. Dalším kamenem úrazu bylo bránění v brankovišti a dostupování soupeřů při stahování dozadu,“ završila Grycová výčet nepřesností. Na hře tak bude potřeba ještě hodně zapracovat.