Napsal 15. ledna 2021 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Šance pořád žije! Hattrick jde na týmy ze středu tabulky

Minulý víkend získal Hattrick bod, ale teď chce další. Brněnští florbalisté v aktuálním dvojkole Livesport Superligy jedou do Liberce a doma se utkají s Ostravou. Jaké výsledky si tým připíše tentokrát? Utkání v Maloměřicích navíc bude vysílat Česká televize prostřednictvím HbbTV.

Šance pořád žije! Hattrick jde na týmy ze středu tabulky

Svěřenci Marka Fialy měli předchozí dva zápasy rozehrané velice slušně. V obou z nich zvládli první třetinu a pomýšleli na úspěch, jenže zbytek duelu jim ani jednou nevyšel. Dohromady tak místo šesti bodů získali pouze jediný. Hattrick proto doufá, že si proti Liberci a Ostravě povede o poznání lépe.

Oba soupeři se momentálně nacházejí v superlize nad Brnem. Severočeši se snaží přiblížit play-off, když nyní mají šestnáct bodů a drží deváté místo, a Ostrava bojuje s 26 body na sedmé příčce. Podle papírových předpokladů by Liberec mohl být snadnější protivník, jenže dá se odhadnout, že ani jeden zápas nebude vůbec jednoduchý.

Na druhou stranu jde o mužstva, která se pohybují uprostřed tabulky, a proto naděje bodovat rozhodně existuje. Liberec naposledy porazil až po prodloužení Královské Vinohrady, naopak Ostrava doma překvapila Mladou Boleslav a sebrala jí bod. Hattrick je nyní dvanáctý a stále může živit šanci, že se vrátí do bojů o play-off.

Pro Hattrick bude důležité, aby v sobotu napravil bilanci s Libercem. Předešlý vzájemný souboj v hale Vodova vysoko prohrál, i když v minulém ročníku proti Severočechům byl stoprocentní. Ani naposledy proti Ostravě Brňané nezářili, když si z venku přivezli porážku po prodloužení. Hattrick žene motivace tato klopýtnutí odčinit.

„Opět půjde o fyzicky těžké zápasy. Čeká nás hodně osobních soubojů a bude důležité držet se našeho herního plánu celých šedesát minut. A nejen jednu třetinu nebo poslední desetiminutovku,“ uvědomuje si švýcarská posila Hattricku Lukáš Jalový.

Hattrick mimo jiné v týdnu oznámil konec obránce Davida Hrazdiry. Důvody byly hlavně časové a pracovní. „V Hattricku jsem strávil jeden rok, což sice není až tak dlouhá doba, ale s většinou spoluhráčů jsem hrál již dříve, takže mi Hattrick přirostl rychle k srdci,“ říká Hrazdira.

Mužstvo bude nadále sledovat, a až bude možnost, zavítá i do hlediště. „Věřím, že výhry a trocha toho štěstíčka přijdou ve větším počtu. Díky jak vedení Hattricku, tak realizačnímu týmu i spoluhráčům a přeji jim jen to nejlepší,“ doplňuje Hrazdira.

K odchodu pětadvacetiletého beka se vyjádřil kouč Fiala. „Vzhledem k jeho vytížení v osobním životě a tomu, že nedostával tolik času na hřišti, jsem se dohodli na ukončení spolupráce. David byl příkladným hráčem, velký bojovník, inteligentní kluk s maximálně poctivým přístupem a odvedl pro tým spoustu práce. Za to mu děkujeme a přejeme hodně štěstí,“ vyzdvihuje trenér.

Sobotní duel s Libercem se uskuteční v hale Dobiášova od 16 hodin. Vysílání bude už tradičně k dispozici na videoplatformě Českého florbalu. Domácí střetnutí s Ostravou potom startuje v neděli od 17.00 a bude možnost ho sledovat živě na České televizi díky službě HbbTV. Stačí stisknout červené tlačítko na ovladači, případně si pustit internetový přenos iVysílání ČT. V neděli se můžete těšit i na digitální bulletin s hromadou bonusového obsahu.

Liberec–Hattrick16. ledna | 16.00VIDEOPŘENOSONLINE
Hattrick–Ostrava17. ledna | 17.00VIDEOPŘENOSONLINE

DIGITÁLNÍ BULLETIN