Napsal 17. říjen 2018 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Mladé naděje Hattricku: 13.–14. října 2018

Další víkend mládeže byl velmi nabitý. Do ligových soubojů naskočily věkové kategorie od dorostenců až po přípravku.

Mladé naděje Hattricku: 13.–14. října 2018

Dorostenci B

Na pokračování soutěže se těšil B-tým dorostenců. V prvním zápase s Mikulovem tak chtěl aktivně kombinovat, což ale výsledku úplně neodpovídalo. „Chyběla potřebná střelba a soupeř z náhodných protiakcí dával góly. Naším největším problémem jsme byli my sami,“ sdělil trenér Michal Havelka. Toto rozpoložení si Hattrick přenesl i do střetnutí s nepříjemným Blanskem. „To mělo pro nás za následek rychlou ztrátu o čtyři branky.“ Brňané si proto záhy vybrali oddechový čas a přišlo zlepšení.

„Pojetí hry, jež jsme po zbytek utkání nastolili, vedlo k zasloužené remíze. Působili jsme útočně a zvládali správně řešit situace,“ vyzdvihl nade všechno Havelka. Kouč proto doufá, že dorostenci odjeli s poučením, že v zápase lze předvést jen to, co mají natrénováno. „Je potřeba nad vším přemýšlet, aby jakákoliv činnost na hřišti dávala smysl. Turnaj v tomto kontextu hodnotím pozitivně a snad se příště uvidíme v početnější sestavě než doposud,“ uzavřel Havelka.

Mladší žáci A

Výborný úvod utkání proti Znojmu Black zvládli mladší žáci A. Díky tomu brzy vedli o tři góly, ve druhé půli se však hra vyrovnala a přibylo střel na obou stranách. „Dále nás čekaly Židenice Blue. V první části jsme byli lepším týmem a proměňovali vyložené šance,“ uvedla Sabina Grycová. Poté se ovšem Hattrick dostal do ústraní.

„Míček nás na holích moc neposlouchal. Lehké ztráty pouštěly protivníka blízko brance, kde nás držel T. Musil fantastickými zákroky,“ chválila trenérka strážce brankoviště. Brňané naopak využívali rychlých brejků a zajistili si výsledek 7:3. Průběh střetnutí však takto jednoznačný určitě nebyl.

Napotřetí vyzvalo FBŠ naděje Židenic Black. Měření sil mělo klidnější vývoj a Hattrick se snažil rychle rozdávat míčky do prostoru. Občas se ale tým dostal do potíží, když se přizpůsoboval svému rivalovi. „Poslední zápas proti Znojmu White jsme od začátku zaspali. Kluci působili unaveným dojmem, soupeř se objevoval všude rychleji a trestal naše chyby.“ Na závěr turnaje to k vítězství nestačilo.

Mladší žáci B

Po dvou týdnech proběhlo další kolo, kterého se zúčastnili mladší žáci B. „Do turnaje jsme vstoupili s malým počtem hráčů. První dva duely jsme odehráli v devíti lidech, zbylé dva zápasy nás bylo pouze osm plus brankář,“ zmínil komplikace se sestavou Pavel Kocourek. Zároveň nešlo o snadnou situaci ani proto, že většina soupeřů přijela v plné sestavě. „K vidění byly pěkné kombinace, herní myšlení i zakončení. V mnoha aspektech jsme naopak tápali a v jednotlivých utkáních se trápili,“ popisoval kouč výkon družstva.

V prvním střetnutí čekali na Hattrick silní Bulldogs. „Přesto mě mrzí přístup kluků už od samotného začátku. V kabině jsme si jasně stanovili, že je potřeba zodpovědně přistupovat k zápasu ne od první sekundy, ale již od samotné rozcvičky,“ vysvětlil Kocourek. Ještě před duelem byla však znát nesoustředěnost, což se promítlo i do samotné hry. „Okamžitě jsme dostali tři góly kvůli špatnému rozebírání soupeřů. Nechávali jsme jim moc prostoru,“ dodal.

Šance na úspěch se jevila proti Blansku a Troopers, kdy Brňané měli výborný úvod. „To nám ale vydrželo jen určitý čas a následně nás opět trápila nahrávka naslepo a nenabízení se spoluhráčům,“ litoval trenér nepřesností. Z nich plynuly akce soupeřů. Kocourek přesto konstatoval, že sobotní liga byla velkou zkouškou: „Zjistili jsme, že je potřeba ještě na mnoha věcech pracovat, pokud chceme hrát vyrovnané zápasy. A to včetně přístupu jednotlivců.“

Výběr elévů

Zástupci elévů si opět vyzkoušeli, jaké to je zahrát si proti mladším žákům. „Ze začátku bych chtěl kluky pochválit. Vzhledem k tomu, že hráli o kategorii výš proti starším protihráčům, předvedli velice dobrý výkon,“ hodnotil z pohledu trenéra Matěj Hronek. „Všem týmům, až na Hodonín, jsme byli vyrovnaným soupeřem. Právě Hodonín byl nad naše síly, protože má velice šikovné, a hlavně fyzicky silné hráče,“ upřesnil Hronek přednosti rivala.

Přípravka Red a Blue

Nejmladší týmy Hattricku byly tentokrát složeny z ročníků 2011 a 2012. „Pro většinu šlo o premiérový turnaj a každý z nováčků se zápas od zápasu zlepšoval,“ vysledovala trenérka Grycová. V prvních duelech působila oba družstva trochu bojácně a nedohrávala souboje.

„Během dalších zápasů jsme však překonali nervozitu a troufli si tvořit hru, být na míčku a neustupovat v soubojích. Čím více odehraných duelů, tím lépe,“ je přesvědčena Grycová. Určitě ale zůstává spousta věcí k doladění. „Všechny čeká hodně práce na tréninku a snad se budou i nadále bavit hrou,“ doufá trenérka.

Související utkání
3:6
(1:0, 1:3, 1:3)
Neděle 14. říjen 2018, 10:00
SH Pohořelice
Související utkání
9:9
(6:3, 3:2, 0:4)
Neděle 14. říjen 2018, 13:45
SH Pohořelice