Napsal 23. prosince 2020 Tadeáš Mima v rubrice Hattrick srdcem

Hattrick podpořil Společnost pro ranou péči, vystřílel jí 20 tisíc!

Od začátku sezóny dávali góly a sbírali body, aby pomáhali. Nyní florbalisté Hattricku Brno udělali ohlédnutí za úvodem ročníku a přispěli těm, kteří co to potřebují nejvíce.

Hattrick podpořil Společnost pro ranou péči, vystřílel jí 20 tisíc!

V rámci projektu Hattrick srdcem věnovali 20 000 korun Společnosti pro ranou péči, která pomáhá dětem s postižením zraku a dalšími zdravotními komplikacemi. Šek byl předán během přestávky televizního utkání v hale Vodova, kde Brňané zdolali Pardubice.

Brněnští hráči dávali peníze na konto už od prvního kola Livesport Superligy. Za každý gól v nejvyšší soutěži přibylo 200 korun, za každý získaný bod do tabulky potom tisícovka. Příspěvek tak postupně rostl, a i díky partnerům klubu se vyšplhal až na 20 000. Tato hodnota poputuje k dětem, kterým obzvláště před Vánoci udělá obrovskou radost v boji s nelehkou životní cestou.

A u dvaceti tisíc rozhodně Hattrick srdcem nezůstane. Už v posledním předvánočním kole začaly přibývat nové příspěvky, když Brno porazilo Pardubice. Svého soupeře Hattrick přestřílel 6:4 a navýšil účet o dalších 4 200 korun. Proto se florbalisté ještě před začátkem roku 2021, kdy jejich spolupráce s ranou péčí pokračuje, pozitivně naladili a rozdávají radost i nadále.

„V dnešní době je nesmírně důležité si připomínat, že musíme držet při sobě. Pro nás je spolupráce se Společností pro ranou péči jedna z možností, jak pomoc adresovat konkrétním lidem,“ říká mluvčí Hattricku Kryštof Severa. Klub totiž ví, že když má možnost, je jeho povinnost pomáhat potřebným a dávat jim ještě více než sportovní radost. A když může přímo ze hřiště přispívat k čistě lidské radosti, je to ta nejhezčí cesta ze všech.

Hattrick zároveň připravil speciální dárkové balíčky pro ranou péči, kde mají děti nachystány fanouškovské předměty nebo sběratelské album se samolepkami hráčů. Klub vánoční balení předal přímo v brněnském sídle Společnosti pro ranou péči na adrese Uzbecká 32.

Naši florbalisté i celý Hattrick Brno doufá, že peněžní podpora i dárečky pomohou tam, kde to je nejvíce potřeba. Přejeme veselé Vánoce, krásné svátky a těšíme se na pokračování spolupráce v následujícím roce 2021! Jsme vděční, že můžeme být součástí společného projektu.