Napsal 4. prosinec 2020 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Venkovní dvojboj! Hattrick pofrčí z Vítkovic na Bohemku

Minulý víkend chybělo málo. Hattrick znovu nastartoval Livesport Superligu zápasy se Spartou a Tatranem, ale dvakrát prohrál o gól. Svěřenci Marka Fialy ale nevěší hlavy a vědí, že sérii porážek zlomí. Snad už teď proti Vítkovicím a Bohemians.

Venkovní dvojboj! Hattrick pofrčí z Vítkovic na Bohemku

Brněnským florbalistům utekly body na Spartě opravdu těsně. Pražané prošustrovali luxusní náskok 5:0 a Hattrick byl kousíček od toho, aby v poslední minutě vyrovnal. Nakonec padl 4:5. O den později se hráči FBŠ ještě zlepšili a doma sahali po vítězství nad Tatranem Střešovice. Jenže soupeř smazal manko a v prodloužení obrátil, takže na Hattrick zbyl pouze bod.

Tým kolem kapitána Marka Fuchse se proto v tabulce Livesport Superligy nachází na jedenáctém místě. Nic moc lichotivého vzhledem k tomu, že horší je pouze Liberec, Otrokovice a Královské Vinohrady. A všichni z nich mají odehráno méně zápasů než Hattrick. Proto není na co čekat a je potřeba zlomit sérii čtyř porážek, jež začala už před koronapauzou.

Uplynulý víkend vyšel Renému Slezákovi s bilancí 2+2. Dvě branky zaznamenal i David Coufal, který zaokrouhlil své superligové trefy na počet 120. Budou to právě oni, kdo nakopne mužstvo i tentokrát? Třeba se chytne Jakub Procházka, jenž zřejmě dosáhne stovky startů v nejvyšší soutěži. Aktuálně jich má 98. Nebo zazáří někdo další?

Ať už to bude jakkoliv, Vítkovice i Bohemians znamenají těžkou výzvu. Ostravský tým zatím působí naprosto suverénně a z deseti utkání má plný počet bodů. Mimo jiné i díky úvodní výhře ročníku na hřišti Hattricku 5:3. Vítkovičtí Matyáš Šindler, Adam Delong a Rostislav Gattnar navíc vládnou produktivitě superligy. Brankář Lukáš Souček potom má druhou nejvyšší úspěšnost zákroků ze všech gólmanů soutěže.

V horní polovině tabulky se zatím drží také Bohemians, jimž patří šestá pozice. Zrovna na tohoto soupeře má Hattrick dobré vzpomínky z uplynulé sezóny, kdy před svými fanoušky sebral Pražanům dva body a zvítězil poprvé v historii superligy. Venku se ale Brňanům už tolik nedařilo a podlehli klokanům 9:13.

Díky duelu s Bohemians bude neděle zvláštním dnem pro Davida Sládečka. Právě on byl dlouholetým členem pražského klubu a má na s ním spoustu zážitků. „Těším se hodně. I po takové době to má pro mě trochu speciální náboj. Bohemka podle mě hraje krásný florbal, a my jim ho musíme co nejvíce znepříjemnit,“ hlásí Sládeček. Šestadvacetiletý bek naposledy oblékl zelenobílý dres v roce 2013.

Důležité však bude poctivý přístup k oběma střetnutím. Už v sobotu proti Vítkovicím bude zapotřebí podat maximální výkon. „Jednoznačně nesmíme být podělaní. Hrajeme výživné dva víkendy po sobě s týmy z top pětky, takže nemáme co ztratit. A musíme tak k zápasu přistoupit,“ uvědomuje si Sládeček.

Hattrick sice minule Vítkovice hodně potrápil, ale na to se nehraje. „Nikoho nezajímá, jestli utkání skončí 5:4, nebo 10:0. Důležité jsou pro nás body, kterých zatím máme jako já s Koněm vlasů dohromady,“ vypůjčil si Sládeček ke svému přirovnání gólmana Filipa Kuhna.

Sobotní duel ve Vítkovicích startuje od 16 hodin, nedělní bitva na hřišti Bohemians pak začne v 17.00. Dvojkolo Livesport Superligy bude možné sledovat živě na videoplatformě Českého florbalu či prostřednictvím textových reportáží.

DatumČasZápasVideopřenosTextová reportáž
5. 12. 202016.00Vítkovice–Hattrickwww.ceskyflorbal.cz/vi...http://online.ceskyflorbal.cz/...
6. 12. 202017.00Bohemians–Hattrickwww.ceskyflorbal.cz/vi...http://online.ceskyflorbal.cz/...