Napsal 25. října 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Dobrá kvalifikace, potom pauza. Junioři vyhlíží šanci mezi elitou

Vybojovali si top zápasy, ale zatím na svoji příležitost čekají. Junioři Hattricku úspěšně prošli kvalifikací o KB ligu, když vtom sezónu přerušila nová opatření. Svěřence kouče Jana Niznera však žene silná vize: až se opět ročník rozjede, zahrají si proti nejlepším soupeřům v republice.

Dobrá kvalifikace, potom pauza. Junioři vyhlíží šanci mezi elitou

„Taková kvalifikační skupina, jaká se vytvořila v našem případě, je hodně ambiciózní. Všichni chtějí do lepší části ligy,“ říkal před startem sezóny trenér Nizner. Hattrick dostal do kvalifikace za protivníky Panthers Otrokovice, Bulldogs a Gullivers Brno. Velmi vyrovnaná konkurence, jež usilovala o první místo tabulky a zároveň o přímý postup do elitní KB ligy.

A skutečně došlo na velké boje. Úvodní víkend sice zahájil Hattrick šesti body, ale juniorům se nevyhnula ani klopýtnutí. Například venku s Gullivers nebo na hřišti Bulldogs. Zároveň je ovšem potřeba vyzdvihnout drtivou výhru 7:1, kterou si Brňané odvezli z Otrokovic, a i díky ní měli kvalifikaci ve svých rukou.

Nicméně když šlo do tuhého, záleželo jen na jediném – jak dopadne závěrečný zápas skupiny doma proti Gullivers. Podle Niznera měl toto utkání v hlavě celý tým a bylo jasné, že půjde o klíčový výsledek kvalifikace. Pokud by totiž Hattrick neuspěl, přišel by o vedoucí příčku a musel by jít do baráže o postup.

Rozhodující souboj si ale junioři utéct nenechali. Gullivers rozdrtili vysoko 10:5 a už bylo jasné, že je z prvního místa nikdo nedostane. Účast v KB lize byla na světě. Během dalších dnů vykrystalizovali i další účastníci nejvyšší soutěže, ale ta se kvůli omezením proti covidu už nerozběhla.

„Kvalifikaci hodnotím docela kladně. Občas jsme měli nějaké výpadky a několikrát jsme neudrželi vedení, ale přesto jsme dokázali postoupit,“ díval se na výsledky družstva Nikolas Zouhar. Na druhou stranu dodal, že Hattrick se bude muset do KB ligy ještě hodně zlepšit.

TOP 5 bodování Hattricku v kvalifikaci

#HráčCelkem

1.

Nikolas Zouhar7 bodů (5+2)
2.Matěj Bednář7 bodů (5+2)
3.Ondřej Pavlík6 bodů (5+1)
4.Štěpán Musil6 bodů (3+3)
5.Jaroslav David4 body (2+2)

Právě Zouhar patřil k hráčům, kteří se často objevovali v kanadském bodování klubu. Jeho pět gólů a dvě asistence znamenaly dělené první místo týmu společně s Matějem Bednářem. „Relativně mi to sedlo. Snažil jsem se podávat nejlepší výkony, jenže ne vždy se to dařilo,“ zhodnotil s úsměvem.

Juniorský střelec rozhodně věří, že mohl mít ještě lepší statistiky. „Měl jsem spoustu neproměněných šancí,“ bilancoval Zouhar. Nejen to je motivace do další fáze ročníku, až se naplno rozjede elitní skupina za účasti Hattricku. Zatím není jasné, kdy se tak stane, ale Brno půjde do všech duelů na sto procent.