Napsal 22. října 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Návrat před pauzu: jak hráli starší žáci s elévy

Koronapauza je tu s námi už čtrnáct dní. Ještě před pozastavením soutěží však stihly mladé naděje Hattricku odehrát několik posledních utkání. Do nich se zapojily kategorie starších žáků a elévů.

Návrat před pauzu: jak hráli starší žáci s elévy

Starší žáci

Sobotní datum 10. října bylo ve znamení posledního turnaje pro starší žáky kvůli zhoršující se situaci kolem covidu. Turnaj se odehrál bez diváků na hale v Otrokovicích.

V prvním duelu se starší žáci střetli s týmem Vsetína. Utkání bylo dle trenéra Pavla Kocourka od úvodního hvizdu velmi vyrovnané, ale bohužel velká snaha být aktivní v útočné fázi vedla k nepozornosti do obrany. Soupeř se proto několikrát dostal do přečíslení dva na jednoho a případně dva na samotného brankáře. Z toho pramenily proměněné šance.

Přestože zápas nedopadl ve prospěch Hattricku, trenér jej hodnotí kladně. „Nebáli jsme se napadat hráče po ztrátě a jsem spokojen zejména s hrou na míčku. Náš největší problém v utkání byla nepozornost na zabíhající hráče a nezodpovědnost v obranné části,“ doplnil.

V následujícím střetnutí čekalo na starší žáky domácí družstvo Otrokovic. „Ve druhém zápase jsme měli z velké části míček pod kontrolou my. Vytvořili jsem si spoustu gólových možností, které vznikly z rychlého přechodu do útoku a velké střelecké aktivity. To hráčům ukázalo, že střelba z nebezpečných pozic může být efektivnější než snaha složitě kombinovat až do prázdné brány,“ uvedl Kocourek.

Kouč vyjádřil pochvalu svým svěřencům, u nichž je znát pokrok, chuť na sobě dále pracovat a být lepší než soupeř. Nejvíce si váží spolupráce ve chvíli, kdy si hráči berou všechny poznatky k srdci. Projevem na hřišti mu potom dávají najevo, že nad těmito věcmi přemýšlí.

Na závěr Kocourek dodává: „Jsem velmi rád, že se utkání se Vsetínem i Otrokovicemi mohla uskutečnit. Šlo o velmi kvalitní střetnutí, jež nám přinesla spoustu zkušeností. Je velká škoda, že se v této fázi ukončil tréninkový i zápasový proces. Ovšem věřím, že se s touto situací popereme kladně a vezmeme ji spíše jako výzvu k osobnímu rozvoji, což může být pro děti velkým přínosem zejména do budoucích let, kdy budou sami rozhodovat o svém volném časem. Já přeji všem pevné zdraví a nervy během této situace a těším se, až se opět potkáme na hřišti! #SJH!“

Elévové

Podobně jako ostatní týmy Hattricku stihly před pauzou odehrát svá utkání také všechny tři týmy v kategorii elévů, které byly pod vedením trenéra Jakuba Malečka.

V sobotu se představili elévové A i B, kde oběma týmům náleží od trenéra pochvala za přístup a kvalitní výkony ve všech utkáních. Bohužel u obou družstev bylo kamenem úrazu zakončení, na něž se podle Malečka budou muset po uvolnění opatření zaměřit.

Nedělní turnaj patřil výběru Kids, kteří se po celý turnaj prezentovali velice dobrými výkony. Trenér vyzdvihuje hlavně bojovnost svých svěřenců a že se nezalekli starších a zkušenějších soupeřů.

AUTOR: DOMINIK DVOŘÁK