Napsal 6. říjen 2020 Tadeáš Mima v rubrice Rozhovory

Ondráček o 400 bodech: Mohlo jich být ještě mnohem více

Uvolnil se na levé straně a jednoduše vystřelil. Brankář Black Angels udělal zákrok, ale míček přece jen skočil za jeho záda a Hattrick vyrovnal. Přesně tak vypadala akce Luďka Ondráčka, díky které zaznamenal svůj 400. bod v superligové kariéře.

Ondráček o 400 bodech: Mohlo jich být ještě mnohem více

Jubilejní bilanci Ondráčka tvoří 269 gólů a 131 asistencí. Do statistiky se počítají body ze všech fází soutěže, ať už šlo o základní část, play-off nebo baráž. „Poslední dobou jsem to měl takové zaokrouhlené – 200 vstřelených branek, 300 bodů v základní části a teď i 400 celkově,“ vypočítala florbalová osobnost.

Dohromady to dává velmi pěkná čísla. „Už jsem celkem pamětník, takže se není čemu divit, že několik takových milníků již držím,“ usmíval se Ondráček. Zároveň však upozornil, že mohl získat ještě výrazně větší počet bodů. „Viz jeden ročník v první lize nebo sezóna ještě za Bulldogs, kterou jsem prakticky vynechal kvůli zranění, potažmo kvůli pracovnímu vytížení,“ podotkl. To znamená hned o dvě a půl sezóny méně.

„Kdyby třeba toto období vyšlo lépe, mohlo být i to číslo o stovku vyšší. Každopádně hranice čtyř set je krásná a při sledování historických statistik si na mě pár lidí určitě vzpomene,“ vyzdvihoval Ondráček. Právě bod číslo 400 ale vypadal poněkud nevšedně. „Abych pravdu řekl, ze hřiště si tu trefu absolutně nevybavuji. Po střele jsem skončil na zemi a pak jsem jenom slyšel, jak se kluci radují,“ přiblížil lídr týmového bodování.

Gól proto viděl až ze sestřihu. „Je to celkem hezká a kuriózní branka. Až někdy budu přemýšlet nad celou tou čtyřstovkou, určitě se nad tím pozastavím, že šlo o zajímavý moment a že milník padl zrovna tímto způsobem,“ dodal Ondráček.

Nyní se však 34letý matador chystá s mužstvem na novou výzvu. V pondělí 12. října přijedou k televiznímu utkání do haly Vodova florbalisté Mladé Boleslavi. Podle Ondráčka bude klíčové zapracovat na proměňování šancí. „To je jediné, co nás v aktuální fázi trápí. Jak proti Black Angels, tak i proti Chodovu bylo možností hodně,“ přisvědčil útočník. A zejména s Black Angels bylo do očí bijící, že je Hattrick nevyužíval.

„Spousta našich hráčů se zatím celkem trápí. Do příležitostí se dostáváme, ale nějakým způsobem to nepadá,“ zhodnotil Ondráček. Nicméně ani proti Boleslavi to nebudou mít svěřenci Marka Fialy vůbec snadné. „Jde o jeden z nejkvalitnějších, ne-li nejkvalitnější tým superligy,“ sdělil brněnský tahoun. Podle něj rozhodne velmi dobrá a precizní obrana spolu s proměňováním jakékoliv šance, v níž se Hattrick objeví.