Napsal 5. října 2020 Tadeáš Mima v rubrice Hattrick srdcem

Hattrick srdcem: tisíce pro nadaci přibývají

Se startem nové sezóny Livesport Superligy začal také výjimečný projekt, kterým náš klub pomáhá ostatním. Akce s názvem Hattrick srdcem už měsíc podporuje děti se zrakovým postižením, o něž se stará Společnost pro ranou péči. Florbalisté A-týmu vystříleli ve prospěch nadace už několik tisíc.

Hattrick srdcem: tisíce pro nadaci přibývají

Hattrick srdcem si dal za cíl přinášet nejen sportovní radost, ale i tu čistě lidskou. Podle svých výsledků tak pravidelně přispívá Společnosti pro ranou péči, kdy každý získaný bod do tabulky má hodnotu 1 000 korun a každý gól znamená dalších 200 korun. Výtěžek jde na pomoc zrakově postižených dětí, jimž jakákoliv podpora velmi usnadňuje život.

Příspěvky začaly přibývat už od úvodního kola Livesport Superligy, kdy Hattrick narazil na silné Vítkovice. S nimi odehrál vyrovnaný souboj a do posledních chvilek bojoval aspoň o tisícovku za remízu po normální hrací době. I když skóre 3:5 bylo proti, o 600 korun za tři góly Brňané už nepřišli.

Zatím nejlepší výkon ukázali svěřenci Marka Fialy na hřišti Královských Vinohrad. Tam nejen, že získali první výhru sezóny, ale připsali si zatím rekordní částku pro Společnost. Vítězství 7:5 dalo dohromady 4 400 korun, což masivně zvýšilo celkový výtěžek.

Druhý nejlepší zisk uhrál Hattrick proti FBC Ostrava. Tam dlouho sahal po třech tisících za tříbodový úspěch, nicméně nakonec bral aspoň 1 000 korun za bod a další čtyři stovky díky dvěma brankám. Hranici tisícovky zdolali brněnští hráči ještě v zápase s Chodovem, kdy se šesti góly vyhoupli na bilanci 1 200 korun. Parádní výsledky tak rozhodně nechybí a Hattrick si buduje hezkou zásobu pro pomoc dětem.

Z hlediska branek zatím nejvíce podpořil Luděk Ondráček s pěti zásahy. Za ním je trojnásobný střelec Tomáš Brom a dvougóloví Adam Hemerka, David Coufal, Marek Fuchs nebo Martin Nagy.

Celkový souhrn částky po šesti kolech superligy je 8 400 korun. Přesně tolik zatím Hattrick vystřílel a už se moc těší, až bude moct přidat další peníze. Kromě klubu však pomáhají i naši partneři – do Hattrick srdcem se přidal také Sanasport, jenž přispěl během duelu s Chodovem dalšími dvěma tisíci navrch. A co je důležité, partnerů se přidá v příštích utkáních ještě více a pomohou společně s A-týmem.

Nejbližší možnost navýšit dosavadní hranici se nabízí v pondělí 12. října, kdy se hraje v hale Vodova televizní zápas s Mladou Boleslaví. Nejen při něm, ale hlavně v následujících týdnech bude Hattrick přispívat dále a připraví dětem špičkovou podporu prostřednictvím Společnosti pro ranou péči.