Napsal 3. říjen 2020 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Jde se na rivala! Hattrick se chce rozjet na Black Angels

Přichází klasické derby, které se táhne už od prvoligové éry. Už v neděli se uskuteční šesté kolo Livesport Superligy, k němuž florbalisté Hattricku pojedou na hřiště Black Angels. Co očekávat od pražského rivala?

Jde se na rivala! Hattrick se chce rozjet na Black Angels

Hattrick patří mezi čtveřici týmů, které zatím odehrály všechna kola superligy. Těch se dosud uskutečnilo pět, nicméně Brňané z nich získali jen čtyři body. Jedinou výhru zaznamenali venku nad Královskými Vinohrady, kde uspěli 7:5. Kromě toho získali bod za prohru po prodloužení s FBC Ostrava.

K minulému kolu nastoupili svěřenci Marka Fialy doma, kde těsně podlehli Chodovu. Dlouho se však drželi ve hře a soupeři udělali hodně nepříjemný závěr utkání. Hosté ovšem tlak ustáli a oslavili vítězství 7:6. Jestliže by Hattrick předvedl maximální výkon také proti Black Angels, určitě může pomýšlet na dobrý výsledek.

Právě příští protivník Hattricku je na tom v tabulce o něco lépe. Pražané mají ze čtyř střetnutí šest bodů a drží se na osmém místě Livesport Superligy – tedy jednu příčku nad Brnem. Black Angels navíc v předchozím zápase rozdrtili do té doby neporaženou Ostravu 10:5. Jihomoravané proto potřebují duel zvládnout, aby se situace uprostřed tabulky více vyrovnala.

Souboje Black Angels s Hattrickem mají velkou tradici. Oba týmy se potkávají už od dob první ligy a tehdejších bojů o postup. Právě sezóna 2018/19, kdy se andělé i FBŠ dostali mezi elitu, přinesla spoustu vyhrocených utkání. Například poslední kolo základní části, kde se rozhodovalo o první pozici soutěže, nebo následná finálová série. A v obou případech byli lepší Black Angels.

Aspoň trochu Hattrick napravil statistiku v uplynulém ročníku. Vzájemný zápas v hale Vodova, jenž přenášela televizní stanice ČT Sport, ovládli Brňané pohodlným rozdílem 7:3. Odveta v Praze už ale tolik radosti nenabídla, protože ji Hattrick prohrál 3:6. O to je větší motivace, aby mužstvo v důležitém duelu tentokrát nezaváhalo.

Na kulatou statistiku čeká Luděk Ondráček. Tomu chybí jediný bod, aby dosáhl na bilanci 400 bodů v superligové kariéře. Krásné a úctyhodné číslo by se hodilo získat právě proti dlouhodobému rivalovi.

Zrovna o Ondráčkovi se nedávno zmiňoval hráč Black Angels Jan Hněvkovský ve florbalovém podcastu Buriho backchecking, kde ho označil jako svého nejméně oblíbeného florbalistu, co se týče dění na hřišti.

„Společně s námi loňský nováček, který se v minulém ročníku hlavně učil. Mají velkou individuální sílu v podobě Renčína a Bočka. Nemají problém střílet branky, ale jsou schopni jich také hodně dostat,“ řekl k Black Angels už dříve kouč Marek Fiala.

Co další zápas nesmiřitelných soupeřů přinese? Hraje se v neděli 4. října od 18 hodin. Dějištěm utkání bude nová sportovní hala v pražských Kbelích.