Napsal 29. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Junioři to dokázali! Patří mezi nejlepší dvanáctku v Česku

Siréna, konec, postup. Junioři Hattricku začínají oslavovat, protože se jim povedl obrovský úspěch. Víkendový dvojzápas zakončili vítězstvím nad Gullivers a postupují mezi dvanáct nejlepších týmů v republice.

Junioři to dokázali! Patří mezi nejlepší dvanáctku v Česku

Úkol Hattricku před závěrem kvalifikace byl jasný – uhájit první místo tabulky a postoupit do elitní skupiny. Na svěřence kouče Jana Niznera však čekali Bulldogs a Gullivers, kteří jim chtěli situaci co nejvíc zkomplikovat. A je fakt, že úvodní duel nešel podle plánu.

Po první třetině sice Hattrick vedl díky gólům Matěje Bednáře a Davida Tretiny, ale zbytek hry se týmu vymkl. Soupeř se po pauze zklidnil a postupně získal kontrolu nad zápasem. Druhou část utkání ovládl 4:1, potom přidal další dvě branky a odcházel se třemi body. Porážka 3:6 jasně ukazovala, že Hattrick po úvodní dvacetiminutovce buldokům už nestačil.

Sobotní porážka byla nepříjemná, ale neznamenala žádnou tragédii. Hattrick stále měl postup z první příčky ve svých rukou. Pouze stačilo, aby v závěrečném utkání porazil Gullivers a udržel se před nimi. Lepší finále tato kvalifikační skupina už ani nemohla dostat.

Foto: David Bednář
Foto: David Bednář

Je neděle, den zápasu. V 17 hodin startuje v Maloměřicích úvodní buly a Hattrick jde do klíčového souboje o postup. Utkání se vyvíjí celkem dobře a po necelé čtvrthodině hry vedou domácí borci 3:1. Výsledek se ovšem dramatizuje, když těsně před koncem první části snižuje Jiří Suchomel. A prakticky hned po přestávce Gullivers dorovnávají na 3:3.

Po celou druhou třetinu zůstává nerozhodný stav. Už to vypadá, že do poslední pasáže se půjde s remízou. To ale přece jenom nebyla pravda – osm sekund před koncem dějství vypálil přesně Štěpán Musil a dal Hattricku jednogólový náskok.

Těsný rozdíl se Hattricku hodil, jenže potřeboval více, aby definitivně odskočil. Proto přišel vhod úsek mezi 45. a 49. minutou, kdy Matěj Bednář, Ondřej Pavlík a Šimon Hronek postupně zvýšili na 8:4. Takové skóre se už nepouští, což se i potvrdilo.

Celkově Gullivers schytali debakl 5:10 a Hattrick se radoval z vysněného postupu do elitní skupiny KB ligy juniorů. Ta je určena pro dvanáct nejlepších družstev republiky, mezi nimiž Brňané naberou cenné zkušenosti a zahrají si nejkvalitnější možné zápasy. Kompletní složení TOP12 bude známo po odehrání postupové baráže, které se zúčastní týmy z druhých míst kvalifikačních skupin.

Statistiky utkání

Bulldogs Brno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:3 (0:2, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky:
26. Antel (Vitek), 27. Valachovič (Vitek), 28. Chovan (Valachovič), 29. Vitek, 52. Zemánek (Veselovský), 60. Valachovič – 1. Bednář, 14. Tretina (Lukáš), 26. Pavlík. Vyloučení: 1–0. Využití: 0–0.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 10:5 (3:2, 2:2, 5:1)
Branky a nahrávky:
4. Beneš (Hemerka), 8. Kůra (Hemerka), 13. Zouhar, 22. Hronek (Hemerka), 40. Musil (Hájek), 45. Bednář (Zouhar), 48. Pavlík, 49. Hronek (Hemerka), 58. Kůra, 60. Tretina (Trávníček) – 7. Kouřil (Novotný), 20. Suchomel (Novotný), 21. Ruber, 35. Suchomel (Konrád), 60. Dokládal (Malý). Vyloučení: 3–1. Využití: 0–1.

Komentář trenéra Jana Niznera

Průběh a charakter posledních dvou utkání se opět odvíjel v duchu předkvalifikačních prognóz jako zápasy, které měly mimořádnou důležitost pro všechny jejich aktéry. Sobotní duel s Bulldogs přinesl pro mě osobně nejvíce rozporuplné dojmy ze všech kvalifikačních utkání. Motivačně bylo nastavení týmu jasné – chceme výhru v každém zápase a každý bod může ve výsledném zúčtování hrát roli.

Přesto si myslím, že jsme určitě měli všichni v hlavě skutečnost, že tím rozhodujícím dnem bude neděle. Již zmíněné, pro mě nepochopitelně, nesehrálo během střetnutí předpokládanou úlohu. Soupeř začal zbytečně opatrně a vlažně, my naopak do zápasu vlétli bez respektu. To se projevilo na výsledku první části. Buldoci, zjevně po dobře využité pauze, zvýšili tempo i důraz a přesvědčivě se dotahovali.

Zde se projevuje, co jsem zmínil v úvodu. Místo, abychom zklidnili a zpomalili hru, trpělivě a sebevědomě ji kontrolovali s vědomím, že výsledek není ještě rozhodující, začali jsme se zbytečnou nervozitou zmatkovat, špatně vyhodnocovat situace a volit ukvapená a zbrklá řešení. Pro soupeře voda na mlýn a výsledek takový, jaký jsme viděli.

Foto: David Bednář
Foto: David Bednář

Neděli těžko hodnotit v kontextu předešlých utkání v kvalifikaci. Díky fungující součinnosti s vedením mužského A-týmu jsme nastoupili poprvé v sezóně v nejsilnější možné sestavě. Rozdíl byl patrný především na sebevědomí družstva. Přestože z pohledu skóre se duel s Gullivers tvářil dlouho vyrovnaně, reálně jsme celý zápas naprosto kontrolovali. A díky zjevné dominanci jsme mohli rozhodnutí režírovat až v poslední třetině.

K postupu do elitní skupiny – i z mé vlastní zkušenosti je evidentní, že mezi KB ligou a první ligou juniorů je výrazný rozdíl v kvalitě. Chtěli jsme udělat maximum pro účast v lepší části soutěže, hlavně z pohledu individuálního rozvoje našich perspektivních a talentovaných hráčů. A to i s vědomám, že budeme KB ligu hrát paradoxně s početně nejužším kádrem z naší kvalifikační skupiny. Minulé porážky s Gullivers i Bulldogs jsou pro nás vztyčeným ukazovákem a vím, že máme před sebou tvrdou práci.

Související utkání
6:3
(0:2, 4:1, 2:0)
Sobota 26. září 2020, 17:00
SH SportPoint Brno
Související utkání
10:5
(3:2, 2:2, 5:1)
Neděle 27. září 2020, 17:00
SH Maloměřice