Napsal 25. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Kdy bodovat, když ne teď? Hattrick se ukáže na Vinohradech

Sezónu rozjeli s jedním bodem, teď ale mohou zabrat a vrátit se do hry. Florbalisté Hattricku jedou ke čtvrtému kolu Livesport Superligy do Královských Vinohrad. Podaří se jim získat první výhru ročníku? Na straně domácích může být i borec, který ještě nedávno nastupoval za Brno.

Kdy bodovat, když ne teď? Hattrick se ukáže na Vinohradech

Uplynulé dvojkolo nedopadlo úplně podle představ Hattricku. Minulý pátek přišla domácí porážka od Liberce a v Ostravě urvali svěřenci Marka Fialy pouze bod. Na druhou stranu je pravda, že FBC má skvělý úvod sezóny a Brňané s ním drželi až do prodloužení krok.

Celkově to však znamená, že Hattrick figuruje na desáté příčce tabulky. A to jsou pod ním ještě dva týmy, které zatím čekají na soutěžní premiéru. Proto je důležité co nejdříve soupeřům odskočit a udělat si pohodlnější náskok. Zrovna proti Vinohradům se nabízí ideální šance tyto body získat.

Vinohrady jsou v aktuálním pořadí Livesport Superligy nejníže ze všech. Nejdříve podlehly v dramatické bitvě Tatranu Střešovice a potom nestačil vysoko na Ostravu. Soupeř, se kterým dotáhl Hattrick duel až do prodloužení, rozdrtil SKV výsledkem 10:4.

Proto jsou vinohradští florbalisté na poslední příčce. Stejnou bilanci dvou porážek má kromě nich i Česká Lípa, jež se drží na třinácté pozici díky lepšímu skóre. Pražané tak potřebují body stejně jako Hattrick, aby se odrazili do klidnější části tabulky.

Souboje Brna a SKV mají dlouholetou tradici. Už v dobách první ligy spolu hrávaly oba kluby důležité zápasy v play-off, z nichž vycházely se střídavými úspěchy. Památná je finálová série 2014, kdy Hattrick podlehl protivníkovi ve třech utkáních a ztratil postup do superligy. FBŠ se však pomstilo vítězným semifinále 2017.

V historii nejvyšší soutěže ale zatím vedou Vinohrady. Během uplynulého ročníku zvítězily nad Hattrickem 7:4 a pak i 7:3. Bilance tak hovoří jasně a uvidí se, kam statistika základní části poskočí tentokrát.

„Vinohrady mají hodně kluků, kteří hráli za Chodov. Dá se proto očekávat, že se budou snažit o podobný styl – dlouhé balónky po mantinelech,“ uvedl hráč Jakub Procházka. Ten se trefil v posledním utkání proti Ostravě a bude chtít přidat další góly.

„Popravdě jsem kádr SKV moc nestudoval, ale vím, že měli pár odchodů. Hlavně k nim však přišel Oliver Gold, takže budeme mít motivaci ho porazit,“ vypíchl Procházka. Gold přestoupil do SKV před novou sezónou přestoupil právě z Brna. Dosud ale odehrál pouze úvodní zápas superligy proti Tatranu, a tak se uvidí, jestli se vrátí právě proti svému bývalému mužstvu.

Jaké skóre si přiveze Hattrick domů před pondělní bitvou s Chodovem? Duel čtvrtého kola se uskuteční v sobotu 26. září od 20 hodin na hřišti TJ Sokol Vinohrady.