Napsal 24. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

Poprvé na place! Mladé naděje začaly hrát soutěže

Dlouhatánské čekání je pryč. Mládež Hattricku odstartovala o víkendu ligové soutěže a týmy zjistily, jak na tom momentálně jsou. Postupně se do utkání zapojí všechny věkové kategorie.

Poprvé na place! Mladé naděje začaly hrát soutěže

Dorostenci A

Dorostence čekal hned v úvodu sezony těžký zápas s Bulldogs Brno. „Tento duel nám ukázal, jak na tom aktuálně jsme. I když jsme nepředvedli špatný výkon a byli jsme buldokům vyrovnaným soupeřem, na rozdíl od nich jsme nevyužívali gólové příležitosti a propadali jsme v obranných soubojích jeden na jednoho. V těch máme největší mezery a musíme na nich pracovat,“ uvedl trenér Lukáš Paták.

Hráči se budou muset podle trenérů naučit více zapojovat hru tělem a sledovat nejen míček, ale i okolí během hry. „Pokud bráníme hráče s balónkem, tak málo využíváme tělo. Ve chvíli, kdy bráníme hráče bez balónku, stáváme se pouze diváky sledující míček, a ne svého hráče,“ doplnil kouč.

Ve druhém zápase se svěřenci Pavla Brücknera a Lukáše Patáka střetli s týmem Okříšek, kde mohl Hattrick více diktovat tempo hry. „Soupeř byl kvalitativně horší, a navíc měl v týmu velké množství starších žáků. Takže to bylo většinou o nás a naší hře. My jsme se ale bohužel prali sami se sebou. I přesto, že nám většinu utkání chyběl pohyb bez míčku a lepší rozhodování hráčů s balónkem, pár povedenými akcemi jsme si došli pro vítězství,“ řekl Paták.

Výběr elévů

Na víkendovém turnaji starších kategorií se představil výběr elévů pod vedením Jakuba Malečka. I přes dvě výhry byla na některých hráčích, pro které to byl první turnaj za mladší žáky, vidět nervozita. „V úvodních dvou duelech jsme byli příliš vystrašení ze starších soupeřů a až na pár momentů jsme nedokázali plnit základní pokyny ve hře, “ zmínil Maleček.

S postupem turnaje však počáteční nervozita opadla a hráči začali plnit instrukce, které si stanovili. „Do příštích zápasů se musíme lépe připravit v hlavě. Doufám, že se nám příští turnaj povede lépe i z pohledu hry, a ne jen stran výsledků,“ uzavřel trenér.

Do premiérového týdne mládežnické sezóny zasáhly i další dva celky mladších žáků. Hattrick A se blýskl vítězstvím nad Bulldogs Brno Orange 4:2, zatímco Hattrick B vyčníval 18 vstřelenými góly během tří utkání.

Elévové se chystají na svůj start

Družstva elévů se do turnajů svojí kategorie postupně zapojí od tohoto týdne. V nové sezóně je čeká vedení pod taktovkou šéftrenéra klubu Marka Fialy. „Nový trenér pro děti znamená chvíle zvykání si, co od sebe vzájemně můžeme očekávat. V této fázi ročníku se zaměřujeme na to, aby děti vnímaly hru kolem sebe a měly přehled o dění na hřišti, o svých spoluhráčích, soupeřích, kde je volný prostor, a díky tomu se mohly správně rozhodovat o svém jednání během hry. Kdy nahrát, kdy hrát s míčkem sám, vystřelit a tak dále,‎“ podotkl.

Fiala vysvětloval, že florbal není jen o skvělé technice na hokejce, ale také o správném pohybu na hřišti. „Snažíme se pracovat na pilovaní principu přihraj-běž, aby nikdo na hřišti ani při hře bez míčku nestál, ale hledal si prostor, kde se zapojí do hry a může dostat přihrávku,“ pokračoval. V souladu s tím Fiala už viděl na elévech po pár trénincích pokroky. Nicméně bude potřeba pokračovat v kvalitní práci a jít trénink od tréninku směrem ke zlepšení.

AUTOR: DOMINIK DVOŘÁK