Napsal 23. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Statistiky

Kulatá stovečka! Jubilejní zápas oslavil Filip Horák

Sotva začala sezóna, Hattrick už slaví jedno jubileum. Svůj 100. zápas v Livesport Superlize odehrál v neděli proti Ostravě Filip Horák. Toto číslo ukazuje, že čtyřiadvacetiletý bek do nejvyšší soutěže rozhodně patří a je pro mužstvo přínosem.

Kulatá stovečka! Jubilejní zápas oslavil Filip Horák

Poprvé si Horák zahrál superligu za Znojmo v ročníku 2017/18. Tehdy naskočil do 31 utkání a zaznamenal devět gólů, což je na obránce slušná statistika. Navíc při premiérové sezóně mezi elitou. Do Hattricku se potom přesunul v době, kdy klub posiloval loni v létě před premiérou v nejvyšší soutěži.

Horák proti superligovým soupeřům dosud nasbíral 27 branek a sedm asistencí. V aktuálním kádru Hattricku se řadí s touto bilanci do nejlepší desítky týmu. Společně s dalšími tahouny tak tvoří zkušené jádro Brňanů.

„Je to hezké číslo a určitě si tohoto milníku velmi cením. Doufám, že se mi budou vyhýbat zranění, abych mohl přidat co nejvíce zápasů na nejvyšší úrovni,“ vyzdvihoval Horák. Udržet se svými výkony mezi českou špičkou totiž nemusí být vůbec snadné.

„Pamatuji si, jak jsme si jako děti s bráchou hráli v našem malém pokoji s hokejkou a míčkem. A já si moc přál, abych si superligu jednou mohl zahrát,“ vyprávěl Horák. To, že nyní nastupuje za Hattrick, proto považuje za skvělý úspěch a velkou odměnu.

Že se však „stovková“ meta už blíží, před víkendem netušil. „Abych pravdu řekl, vůbec jsem nevěděl, že má přijít 100. utkání. Takže jsem zápas s FBC Ostrava bral jako každý jiný,“ zmínil Horák. Výsledek ho ovšem moc nepotěšil, jelikož Hattrick venku prohrál 2:3 po prodloužení.

Ze tří soubojů Livesport Superligy dosud vytěžil Hattrick jediný bod. I kvůli tomu má Horák smíšené pocity z úvodu sezóny. „Ve hře i tréninku máme plno pozitiv, ale také dost věcí, které musíme zlepšit. K nim patří třeba proměňování šancí a celkově hra na půlce soupeře. Ta nás stála body v posledních dvou utkáních,“ popisoval obránce.

V sobotu se Hattrick představí na hřišti Královských Vinohrad, pondělí potom bude patřit domácí bitvě s Chodovem. „Do těchto zápasů musíme zlepšit hlavně hru v útoku, neztrácet jednoduché míčky a udržet koncentraci po celých šedesát minut,“ vyjmenoval Horák.