Napsal 22. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Mladé naděje Hattricku

O krok blíže postupu. Junioři vedou skupinu o KB ligu

Když v sobotu odcházeli ze hřiště, rozhodně nebyli spokojeni. Junioři Hattricku ztratili dobře rozehraný zápas a dostali šest gólů od Gullivers. V neděli proti Panthers však ukázali úplně jiný výkon a hřál je pocit dobře odvedené práce. Aktuálně tak vedou kvalifikaci o KB ligu a doufají, že ji zdárně dotáhnou.

O krok blíže postupu. Junioři vedou skupinu o KB ligu

Velký úspěch nad Otrokovicemi zařídil třemi góly Nikolas Zouhar, který dal hattrick během necelých devíti minut. K tomu všechny branky nastřílel až v poslední třetině, kdy Brňané odskočili do rozhodujícího vedení. Celkově to znamenalo vítězství 7:1, k němuž pomohl vedle Zouhara i Ondřej Pavlík (2+1). Na parádním výsledku se však podílel celý tým a bodovaly i další opory.

Panthers ani jednou nevedli, když ještě v první třetině vyrovnávali na 1:1. Od té doby dominoval pouze Hattrick a udělal si pořádnou rezervu ve skóre. Svěřenci kouče Jana Niznera tak zaznamenali hodně důležité body v boji o postup do nejvyšší KB ligy.

Aktuálně junioři Hattricku figurují na čele kvalifikační skupiny. I když jenom o bod před Gullivers. Právě v sobotním derby s tímto soupeřem schytali mladíci FBŠ nepříznivé skóre 2:6 a zároveň ztratili náskok dvou branek. Kádr se ovšem evidentně poučil a hned den poté ukázal maximální nasazení. Přesně, jak to velké týmy umí.

Co teď Hattrick potřebuje, aby udržel čelo a dostal se mezi dvanáct nejlepších? Stačí, aby z nadcházejícího víkendu získal více bodů než Gullivers a pojistil si rozdíl. Brňané nespoléhají na náhodu a chtějí uhrát hlavní soutěž s přehledem. 

Případný úspěch stvrdí při utkáních s Bulldogs a Gullivers. A už teď je jasné, že půjde o velké bitvy. Každý bod určuje, kdo odehraje v nové sezóně více kvalitních duelů s elitními kluby. Klíčový dvojzápas absolvuje Hattrick v sobotu 26. září v hale Sportpoint od 20 hodin, v neděli 27. září se pak startuje od 17.00 v Maloměřicích.

Přijďte podpořit naše mladé naděje a pomozte jim mezi českou elitu!

Statistiky utkání

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:2
Branky a nahrávky: 
26. Dokládal (Kos), 30. Valeš (Synek), 32. Malý (Kos), 39. Suchomel (Kouřil), 40. Ruč (Vejmělka), 50. Suchomel (Karpíšek) – 10. Pavlík, 14. David (Bednář). Vyloučení: 3–1. Využití: 0–0. Diváků: 59.

PANTHERS OTROKOVICE - FBŠ Hummel Hattrick Brno 1:7
Branky a nahrávky: 
13. Hadaš (Sousedík) – 11. Pavlík, 16. Pavlík (Noháček), 35. Bednář (Musil), 50. Zouhar (Bednář), 55. Zouhar (Musil), 58. Zouhar (Pavlík), 60. Jelínek (Hájek). Vyloučení: 5–3. Využití: 0–3. Diváků: 41.

Komentář trenéra Jana Niznera

Klasika, jak jsem již komentoval minulý týden. Sobota přinesla utkání typické pro play-off, kde nechybělo obrovské nasazení, nervozita ani tvrdé souboje. Prakticky z prvních dvou šancí nám padly góly, což nám paradoxně asi spíše uškodilo než pomohlo. Soupeř po první pauze nasadil plné obrátky a my naopak měli duel za hotový. Čtyři góly téměř hned za sebou a zcela jsme vystoupili z balíku. Není co dodat, to se prostě nesmí příště stát.

Pro nás je však zřejmě nejpodstatnější, že jsme se po sobotě nepo... Trpělivě a zodpovědně jsme bránili a Otrokovice jsem tlačili. Po otevření skóre jsme se nijak neukvapili. Zhruba v polovině zápasu jsme odskočili a utkání se pomalu lámalo.

Související utkání
6:2
(0:2, 5:0, 1:0)
Sobota 19. září 2020, 15:30
VUT CESA Brno 1
Související utkání
1:7
(1:2, 0:1, 0:4)
Neděle 20. září 2020, 13:00
Městská hala Otrokovice