Napsal 19. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Hattrick jede do Ostravy. Jak se Juhaňák těší na bývalý klub?

Víkend plný florbalu má pokračování. Po páteční bitvě s Libercem následuje třetí kolo Livesport Superligy, v němž Hattrick míří na hřiště FBC Ostrava. Před zápasem se k soupeři vyjádřil Jiří Juhaňák, který v Ostravě poslední dva roky působil. Zároveň se blíží jeden jubilejní start.

Hattrick jede do Ostravy. Jak se Juhaňák těší na bývalý klub?

Brňané nepojedou do Ostravy v nejlepším rozpoložení. V pátek se jim nepodařil domácí zápas s Libercem a stále čekají na první body nové sezóny. Ještě předtím nastoupil Hattrick na svém hřišti v Maloměřicích proti Vítkovicím, kde favorita hodně potrápil a do poslední chvíle bojoval o remízu.

Co očekávat od neděle s Ostravou? Určitě žádný lehký souboj. FBC mělo skvělý vstup do sezóny a z úvodních dvou utkání získalo všechny body. Postupně zvítězili Ostravané nad Libercem i nad Královskými Vinohrady, dohromady dali sedmnáct gólů a dostali jich jen sedm. To je bilance, jež nenechává Hattrick úplně v klidu.

Po neúplných dvou kolech to znamená, že Ostravě patří první místo Livesport Superligy. Zato Hattrick se aktuálně nachází na jejím spodku a nutně si potřebuje vylepšit reputaci. Ideální by bylo, aby urval body právě proti Ostravě a potvrdil potenciál, se kterým zahajoval minulý týden soutěžní ročník.

Také loni byl zápas na hřišti FBC dost důležitý. Ostrava do té doby čekala na vítězství za tři body, které si připsala až proti Hattricku v šestém kole. Tehdy brněnský tým padl vysoko 3:10. Svěřencům Marka Fialy však vyšla domácí odveta před Vánocemi, kdy uspěli 3:2. Pokud by tak napodobili poslední vzájemný výsledek, viditelně by si přilepšili v tabulce.

V kádru Jihomoravanů nebude chybět mimo jiné ani Jiří Juhaňák, který přišel do Brna právě z FBC. Stejným směrem putoval i gólman Ondřej Kolajta, jenž si v pátek odbyl debut jako střídající brankář. „Ostrava vstoupila do sezóny nad očekávání a dovezla šest bodů z venkovních zápasů. V neděli určitě bude favoritem, což nám vyhovuje,“ zhodnotil Juhaňák. Ze zkušenosti očekává, že to bude defenzivní bitva.

„Snad se poučíme ze zápasu s Libercem a dovezeme domů první tři body. Osobně mám extra motivaci porazit své loňské spoluhráče, kde je nyní nezastavitelný hlavně švédský štírek Marek Lipový,“ adresoval svému bývalému klubu Juhaňák.

Co se týče statistik, utkání v Ostravě může být velkým milníkem pro Filipa Horáka. Obránce Hattricku totiž vyhlíží svůj 100. start v nejvyšší soutěži. Do superligy poprvé nakoukl v ročníku 2017/18 se Znojmem a za Brno doposud absolvoval 30 duelů.

Utkání třetího kola Livesport Superligy se koná v neděli 20. září v ČPP Aréně. Začínat se bude od 17 hodin.