Napsal 17. září 2020 Tadeáš Mima v rubrice Preview

Zpět na posvátné místo: Hattrick hostí Liberec v hale Vodova

Nejlepší možnost získat první body? Už tento pátek! Hattrick se přesune do haly Vodova, kde narazí na FBC Liberec. Nad Severočechy v minulé sezóně dvakrát vyhrál a věří, že se mu dobře povede i tentokrát.

Zpět na posvátné místo: Hattrick hostí Liberec v hale Vodova

I když Hattrick v úvodním kole nebodoval, proti Vítkovicím předvedl výborný výkon. V obraně měl pouze minimum zaváhání a až do posledních sekund bojoval o remízu. Ostravané se však nakonec trefili do prázdné branky a uspěli 5:3. Pro svěřence trenéra Marka Fialy však jde o příslib, že v dalších zápasech mohou porazit každého soupeře.

Naopak Liberec začal Livesport Superligu nejhorším možným způsobem. V zápase s Ostravou prohrál 3:7, kvůli čemuž dost zhořkla premiéra brankáře Dana Mücka po návratu ze Švýcarska. Tím se Severočeši dostali pod tlak a v dalších utkáních budou muset tuto ztrátu horko těžko lepit. A obzvláště proti Hattricku to nebudou mít vůbec jednoduché.

Za vše mluví výsledky z posledních vzájemných duelů. V uplynulém ročníku Hattrick dvakrát zvítězil, když zvládl venkovní televizní zápas 5:2 a doma vybojoval těsné skóre 9:8. Tehdy Liberec mocně dotahoval, jenže v závěru se střelecky neprosadil. Hosté se tak budou chtít pomstít a nedopustit, aby si Hattrick nechali utéct jako minule.

Domácí měření sil bude pro Brňany extrémně důležité. To platí i pro Liberec, který v minulých sezónách pokaždé nepostoupil do play-off, protože mu vždy chybělo pár bodů. Zároveň se ale vyhýbal bojům v play-down, neboť mu výsledky stačily na automatické udržení přes deváté či desáté místo.

Předchozí společná bitva neskutečně vyšla Tomáši Bromovi, jenž zaznamenal bilanci 3+2. Stal se tak jediným třígólovým střelcem v sezóně Hattricku, přestože nastoupil teprve ke svému třetímu utkání po návratu z pracovní stáže.

Obrovským lákadlem souboje Brno–Liberec je fakt, že se hraje v hale Vodova. Zrovna Hattrick bere tuto arénu trochu jako posvátné místo – začal zde úspěšnou barážovou sérii 2019 proti Bulldogs a loni tam přidal klíčovou výhru v televizním zápase s Black Angels.

Do duelu s Libercem zasáhne i útočník Martin Nagy. „Očekávám velmi tvrdou hru, ve které rozhodne kvalitní obrana a proměňování šancí. Nicméně pokud chceme předvádět hru a mít výsledky na základě předsezónních cílů, nesmíme si připouštět nic jiného než tři body,“ řekl.

Že se však nebude hrát v Maloměřicích, nemusí být jenom pozitivní. „Rozhodně nám nepomůže, že přicházíme o výhodu našeho domácího, řekl bych i velmi specifického prostředí. Ale věřím, že se s tím dobře popasujeme,“ dodal Nagy.

O první výhru superligové ročníku zabojuje Hattrick v pátek 18. září. V hale Vodova se začne hrát v 19 hodin. Vstup do haly bude možný pouze v roušce a za dodržení odstupů. Vstupenky i permanentky lze zakoupit v odkazu ZDE.